Вікторія Шилова попросила пробачення у людей за те, що свого часу прийняла блакитний партквиток

Після того, як обласні регіонали розпочали спецоперацію по звільненню Вікторії Шилової з посади заступника голови обласної ради та по дискримінації її, як політика, сама Вікторія Віталіївна вирішила зробити паузу. З 23 березня вона не робила перед засобами масової інформації жодних заяв, бо розуміла – поки з боку її колишніх однопартійців не зійде спалах гніву та агресії, всі її слова будуть перекручуватися та подаватися так, як забажають біло-блакитні. Та зважаючи на постійні прохання людей роз’яснити, що відбувається в обласній раді і на Дніпропетровщині зокрема, і звернення журналістів, які просили прокоментувати ситуацію, Вікторія Шилова провела прес-конференцію та відповіла на всі запитання.

6 квітня в одній з інформаційних агенцій Дніпропетровська було людно. Бажаючих дізнатися точку зору екс-заступника голови облради щодо подій, які останнім часом вирують навколо неї, і роз’яснити, чим надалі займатиметься Вікторія Шилова, виявилося чимало. Депутат обласної ради одразу заявила – її розходження з політичним курсом Партії регіонів, а особливо місцевої команди, носять принциповий та ідеологічний характер. Головна розбіжність полягає в тому, що Вікторія Шилова у своїй роботі завжди керувалася не «кишеньковими» інтересами, а інтересами українського народу та кожного громадянина зокрема. Колишні однопартійці – на думку екс-заступника – у своїй роботі дотримувалися зовсім протилежних принципів та понять: «Я завжди і відкрито виступала, як чиновник, як депутат проти впровадження медичної реформи. Я вважаю цю медичну реформу актом геноциду проти українського народу! Впевнена – медична реформа – це своєрідна схема знищення українського села. Я публічно виступала проти обслуговування Партією регіонів олігархічних кланів, як місцевих, так і всеукраїнських. Публічно протестувала я і проти корупціонерів, які засіли в лавах Партії регіонів. Відповідні листи я надсилала до всіх правоохоронних структур, які тільки є в Україні. На жаль, я була романтиком в цьому сенсі».

Відстоювання Вікторією Шиловою інтересів громадян не те що не знайшло підтримки з боку обласного керівництва, а навіть натикнулося на супротив. Та екс-заступник каже – подібна поведінка регіоналів не стала для неї новиною, бо вона завжди відчувала себе внутрішньою опозицією. Навіть на сесії 23 березня – у день, коли обласне керівництво реалізовувало свій план по її звільненню, Вікторія Шилова не відступила від своїх принципів. Саме тоді більшість обласної ради одностайно проголосувала на підтримку міністра Дмитра Табачника, якого в народі давно прозвали українофобом, і тільки Вікторія Шилова не стала відступати від інтересів українського народу і виступила проти. Голосування на підтримку Табачника екс-заступник голови облради назвала чи не найганебнішим рішенням цього складу обласної ради і додала – не знає, як цю ганебну пляму з репутації Дніпропетровської обласної ради можна буде змити. Зрештою, Вікторія Шилова заявила – шкодує, що свого часу погодилася прийняти біло-блакитний партквиток: «Я вибачаюся перед всім українським народом і безпосередньо перед моїми виборцями за це. Та я готова пройти люстрацію!»
Разом з цим Вікторія Шилова планує і судитися з обласним керівництвом. Позов до суду про незаконне звільнення її з посади заступника голови облради депутат вже підготувала: «Мене звільнили незаконно. Я мама двох дітей – 1 рік та 11 років. У мене не було жодної догани. Мене звільнили, як-то кажуть, «по беспределу». За це треба відповідати! Коли я поновлюся на роботі, я вас запевняю – я ні секунди не буду працювати у цій команді. Я вже підготувала заяву про звільнення! Я поновлюватимуся тільки для того, аби довести, що справедливість все-таки є!» Вікторія Шилова розуміє – цей процес може зайняти чимало часу, бо не лише наша громадськість, але й європейська знає, як працюють наші «служителі Феміди». Та депутат обласної ради не покидає надії, що в Україні можливо добитися правди та справедливості.
Боротьбу за відновлення цих понять на Дніпропетровщині та в країні Вікторія Шилова веде і сьогодні. Вона продовжує спілкуватися з людьми, виїжджаючи у райони та села, та допомагати їм у вирішенні їхніх проблем. Єдине, що депутат не може продовжувати роботу зі зверненнями громадян, які отримувала протягом останніх чотирьох місяців. Вікторія Шилова пояснила – всі звернення, що знаходилися у її робочому кабінеті, і з якими останнім часом вона працювала, обласне керівництво вилучило без її згоди. Саме тому Вікторія Шилова звернулася до всіх, хто звертався до неї протягом останніх чотирьох місяців з проханням продублювати свої заяви, щоб вона змогла поновити боротьбу за відстоювання інтересів людей і принести їх до громадської приймальні у Новомосковську, за адресою вулиця Леніна, 12.
Свою подальшу політичну діяльності Вікторія Шилова прокоментувала так: «Я вже сказала, що я перебувала у внутрішній опозиції, знаходячись в лавах біло-блакитних. Розумію, що та ситуація, яка склалася нині і в країні, і в області вимагає від мене співпраці з усіма дійовими опозиційними силами для того, щоб об’єднуючи зусилля, захищати наш український народ. Я готова до співпраці з опозицією! Фактично я переходжу в опозицію не тільки де-факто, як перебувала там два роки, а й де-юро!» Про співпрацю з якоюсь конкретною опозиційною силою депутат не заявляла, лише додала – веде роботу з об’єднаною опозицією в питаннях протидії незаконним крокам влади. Саме задля цього і задля відстоювання інтересів українського народу Вікторія Шилова відгукнулася на прохання багатьох громадян і прийняла рішення балотуватися до Верховної Ради.
      Наталія Зоряна