Прокуратура почала перевірку «передвиборчих» дитячих майданчиків

16 травня Вікторія Шилова направила до прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук лист з проханням перевірити дитячі майданчики, які було встановлено на території області за останні 2 роки. Зазначимо, що ми не змогли добитися від мерів міст та голів РДА ані жодних документів на установку цих майданчиків, ані необхідних сертифікатів якості. Мешканці області дякували за майданчики для дітлахів, а з іншого боку скаржилися на невідповідність гойдалок нормам безпеки.

З даного приводу Вікторія Шилова як депутат Дніпропетровської обласної ради, лідер РПЛ на Дніпропетровщині направила лист, щоби були перевірені законність встановлення подібних гойдалок та конструкцій в дитячих ігрових майданчиках, дотримання вимог техніки безпеки, безпечної відстані між гойдалками та відповідна документація, що дозволяє виготовляти таке обладнання у фірм, котрі виступають його постачальниками. І ось з першого липня процес почався. Либонь, скарги надходили не тільки від неї, тому прокуратура прийняла рішення розпочати масштабну перевірку всіх дитячих майданчиків, гойдалок і дитячих атракціонів у всіх містах та районах області, а також перевірку техніки безпеки та їхню сертифікацію.
Нагадаємо, що атракціони та гойдалки часто стають причиною каліцтва чи навіть дитячої смерті. Останній жахливий випадок, що наочно демонструє наслідки такої ситуації – семирічна дівчинка, котра загинула 13 травня в місті Бердичів Житомирської області, впавши з гойдалки, у якої зламалася основна опора. Варто підкреслити, що дана опора, важкий дерев’яний брус, який звалився просто на дитину, за попередніми даними була закріплена неправильно. Наразі почалися перевірки майданчика, порушено справу за ч. 2 ст. 275 (порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України.

Источник : samara.dp.ua