Зсуви: лише в одному селищі Донеччини у прірву сповзають 20 будинків (ВІДЕО)

Двадцять приватних будинків можуть опинитися у прірві на Донеччині. У селищі Обрив помешкання людей поступово сповзають у яму через постійні зсуви ґрунту узбережжя Азовського моря. Термінового відселення потребують щонайменше шість родин. Про життя над прірвою — далі у відеосюжеті 5 каналу.Буквально за сім метрів від порогу будинку — прірва. На півтора метри вужчим подвір’я стало після останнього шторму. Така ж ситуація загрожує ще двом десяткам домоволодінь, що можуть піти просто в море.

Місцева мешканка: «Вот это все козыречки. Мы сейчас стоим, тут опасно стоять. Вот накол первый». Ще торік водою з цього колодязя користувалася вся вулиця, а місяць тому він провалився у прірву. Щодня відстань між будинками й урвищем зменшується. За цю зиму подвір’я людей зменшилося на п’ять метрів. Азовське море з неймовірною швидкістю вимиває піщаний ґрунт.

Лариса Ступак, мешканка селища Обрив: «Вечером один обвал был. Аж трухануло хату. У меня дом хороший. Вечером опять. Думаю, что опять; сижу в хате, а меня вот так всколыхнуло. Выхожу — еще вдоль три метра ушло. Наутро встаю — еще дальше пошло».

За 20 років зсуви у приморському селищі Обрив зруйнували дві вулиці та цвинтар. Із кожним роком руйнування стають масштабнішими та непередбачуванішими.

Ірина Гучмазова, мешканка селища Обрив: «Опять очередной обвал. Опять мы звоним, опять приезжают, составляется акт. И на этом все останавливается. Нам никто не отвечает, что нам делать дальше. Разбирать свои дома, переносить и начинать стройки».

Зсуви на узбережжі Азовського моря на Донеччині — не рідкість. Точну причину їхньої активності геологи вказати не беруться. Однак кажуть, що процес можна зупинити за допомогою спеціального укріплення вздовж усього берега.

Андрій Здор, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Новоазовської районної адміністрації: «Даже если в одном месте пытаться локально укреплять насыпью камней, то тут же начинается размыв в другом месте. Поэтому нужно делать общее укрепление по всей береговой линии. Других вариантов нет».

Торік у районі вже затвердили проект укріплення берега. На це з дербюджету мали отримати сім мільйонів гривень. Проте кошти перенаправили на боротьбу із зсувами у сусідньому селищі — Безіменному. У райадміністрації кажуть — проситимуть виправити фінансову помилку, бо в Безіменному ситуація не така критична.

Світлана Калиниченко, заступник голови Новоазовської районної адміністрації:«Мы обратились к председателю ОГА для того, чтобы они или изыскали возможность дополнительно внести село Обрыв, или в крайнем случае заменить село Безыменное на село Обрыв».

Кошти, які надійдуть з бюджету, чиновники обіцяють виділи насамперед на відселення людей із аварійних будинків, а вже потім — на укріплення узбережжя.

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее и нажмите Ctrl + Enter