Покарати не можна помилувати

Судячи з останніх сесійних засідань Новомосковської міської ради, складається враження, що сьогодні відбувається цілеспрямоване блокування роботи цього органу місцевого самоврядування. Хтось схильний вважати це протистоянням між деякими депутатськими групами та керівництвом міста, хтось – упередженим ставленням до окремих представників бізнесу. Але життя міста вимагає плідної роботи місцевих законотворців, а не постійних протидій. То що ж насправді відбувається у міській раді?

Ось що думають про це представники різних політичних сил.

Борис Мазур, голова фракції Партії регіонів:

– Протистоянь в раді немає. Є стабільна більшість, яка приймає зважені рішення, і всі вони спрямовані на поповнення міського бюджету. Щодо упередженого ставлення та неприйняття рішень по подовженню строків оренди земельних ділянок деяким підприємцям, скажу, що Партія регіонів голосувала «за», але наші опоненти нас не підтримали – і через відсутність з поважних причин кількох депутатів голосів нам не вистачило. Я впевнений, що на наступній сесії ці питання буде розглянуто повторно і всі рішення буде прийнято.

На цьому засіданні не було подовжено оренду деяким підприємцям тому, що депутатська більшість мала бажання підвищити ставки оренди. Це збільшило б надходження до бюджету і допомогло виконанню соціальних програм у місті. Наприклад, підприємець Валерій Гребенкін нічого не втратив, оскільки неприйняття відповідного рішення передбачає автоматичне подовження дії договору оренди на той же термін та на тих же умовах. Окрім нього, ми не проголосували за подовження договорів оренди і з іншими підприємцями: А. Криволаповим, Л. Лобус, С. Бутенко. Зрозумійте, що фракція Партії регіонів всі рішення приймає суто в інтересах новомосковської громади!

Олександр Мірошник, партія «Громада»:

– У частини депутатів є незадоволення з приводу того, що відбувається сьогодні у депутатському корпусі, – і така ситуація не сприяє конструктивній роботі. Чи є упереджене ставлення до деяких депутатів? Можливо, й так. Мені довелося бути на одному із засідань фракції Партії регіонів і я став свідком того, як один із керівників міського осередку ПР сказав, що прийшов час політичної відповідальності за свої вчинки. Як я зрозумів, мають бути покарані ті, хто покинув лави партії, а також відповідальні за результати останніх виборів до ВР.

Фракція партії «Громада» в коаліції з більшістю, але всередині Партії регіонів ведуться постійні війни, наслідки яких довелося відчути і мені особисто. На останню сесію було винесено дивне рішення стосовно оренди мною земельної ділянки. Його не мало бути апріорі, оскільки договір у мене закінчується лише у липні 2013 року. Та причина мені зрозуміла. Члени нашої партії не підписали лист-скаргу до губернатора про незадовільну роботу міського голови Сергія Мороза, який ініціювали депутати від ПР.

Тобто можна зробити висновок: якщо протистояння є, то воно існує між частиною депутатів від ПР, міським головою та депутатами, які голосують за власним бажанням, а не як пропонує більшість. Словом, під жорна потрапляють всі, хто не підтримує позиції регіоналів.

Хочу зауважити, що на сьогодні вже досягнуто порозуміння із більшістю депутатського корпусу, в тому числі, і з депутатами від правлячої партії. Впевнений, що до лютого у раді буде порядок, і всі депутати голосуватимуть лише за конструктивні рішення. Для цього ми й обиралися до міської ради і давали людям обіцянки, які зобов’язані виконувати.

Аркадій Шипко, Комуністична партія України:

– Я б не став зараз говорити про те, що у раді намітились протиріччя між депутатськими фракціями чи групами, які входять до міської ради. Просто однією із особливостей стала наявність у міській раді позафракційних депутатів, які вийшли, в тому числі, і із рядів Партії регіонів, але офіційно не примкнули до інших партій. Та вони голосують так, як і ми.

Однак остання сесія показала, що протиріччя виникають там, де їх не мало б бути, такі, як терміни подовження договорів оренди землі, зміна процентних ставок та ін. Та я відповідаю за членів своєї партії, і наші рішення мають співпадати із програмними положеннями Комуністичної партії України. Ми підтримуємо всі позитивні починання і в органі місцевого самоврядування, якщо вони конструктивні і захищають інтереси громади нашого міста.

Я не готовий сьогодні говорити про те, чи є протиріччя у самій правлячій партії, і чому її покидають депутати, однак така тенденція спостерігається. Ми ж стоїмо на конструктивних позиціях. Ми – за діалог, і я впевнений, що досягти консенсусу можливо. Члени КПУ не беруть участі у кулуарних домовленостях стосовно захисту бізнесових інтересів. Ми дотримуємось програмних цілей КПУ.

Валерій Гребенкін, позафракційний депутат:

– Останнє засідання депутатів міської ради можна назвати надзвичайним. І ось чому. Візьмемо хоча б ставлення більшості членів Партії регіонів до нашого градоначальника – Сергія Мороза, нападки на якого депутатам спостерігати вже набридло. Але ж на цю посаду його вибрала не Партія регіонів, а жителі міста, які віддавали голоси і за ПР у тому числі.

Незрозуміла до абсурду позиція кількох людей, які «каламутять воду» (голова фракції ПР Б. Мазур і заступник голови міської організації ПР С. Коцюра), що призводить до дисбалансу роботи всього міста, інших депутатів та їх же «рідної» фракції. Те, що ці пани називають політичною доцільністю, наспраіді є звичайним інтриганством і невмінням працювати. Та остання сесія міської ради показала, що деякі депутати продемонстрували своє небажання брати участь в тому «шабаші», який нам на кожній сесії демонструють представники фракції біло-блакитних. На мій погляд, багато депутатів від Партії регіонів втомилися від того, що відбувається, і бажають конструктивно працювати на благо міста і жителів, не маючи відношення до схем та інтриг! Такі депутати зважилися голосувати дружно та об’єктивно. Вважаю, що це добра тенденція як для градоначальника, так для виборців та підприємців нашого міста, оскільки останнім всіляко ставлять палиці в колеса у веденні бізнесу. Йдеться про представників різних партій, мажоритарщиків, яким не потрібні інтрижки і протистояння. Їм потрібні реальні дії на їх виборчих дільницях та конструктивна робота з владою.

P.S. На XXX сесії Новомосковської міської ради про вихід із фракції Партії регіонів заявили депутати Ігор Олійник та Володимир Кузнєцов.

Джерело : nmsk.dp.ua/