Вiдкритий лист мешканці будинку №15 по вулиці Радянській

Ми, мешканці будинку №15 по вулиці Радянській, звертаємось до громади міста Новомосковська, аби привернути увагу всіх небайдужих до нашої проблеми, яку ми не можемо вирішити вже декілька років.
Суть її полягає в тому, що в другому під’їзді нашого будинку декілька років тому підприємницею Т. Малюк було орендовано приміщення колишнього сміттєзбірника з метою його використання за комерційним призначенням.

Коли ми звернулися до міського керівництва із проханням перервати договір оренди, оскільки він порушує та обмежує наші права співвласників багатоквартирного будинку, то отримали відповідь, що невдовзі термін дії договору спливає та його подовжено не буде. Проте із настанням цієї дати з’ясувалося, що зазначене приміщення було продано через аукціон. Договір купівлі-продажу було укладено із донькою підприємниці Л. Малюк. В цьому договорі зазначено, що його укладено на купівлю окремого індивідуально визначеного майна нежилого приміщення загальною площею 3,5 кв.м. Ми вважаємо даний договір купівлі-продажу неправомірним через те, що це нежитлове приміщення являє собою сміттєзбірну камеру у багатоквартирному житловому будинку, яка призначена для побутового обслуговування мешканців будинку.

Відповідно до п.2 ст.10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (комори, сараї і т. ін.) передаються у власність квартироутримувачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають. Окрім цього, підприємниця орендувала прибудинкову територію саме під нашими вікнами під прибудову до викупленого приміщення.

Багато років ми облагороджували територію двору, де проживаємо: саджали дерева, розбивали клумби… Зараз на орендованій підприємницею ділянці росте декілька кущів бузку, 30-річне дерево липа та багатолітні квіти. Жодних домовленностей із мешканцями нашого будинку Т. Малюк не вела. Навпаки, всіляко демонструє, що має повне право вести там господарську діяльність, найнявши підрядну організацію для початку будівництва.

Зібрання мешканців нашого будинку неодноразово зверталося до міської влади, а також до вищих органів влади країни та прокуратури за допомогою у вирішенні проблеми, що склалася, але «віз і нині там». Всі погоджуються, що договори оренди та купівлі-продажу є неправомірними, проте це жодним чином не вирішує ситуації.

Допомагають нам відстоювати свої права лише два депутати міської ради. Костянтин Пузирь надає нам юридичну підтримку, а депутат-мажоритарник на нашій дільниці Костянтин Морозов особисто допомагає мешканцям нашого будинку у вирішенні господарських питань і навіть особисто бере участь у суботниках. Також ми вдячні депутату міськради полковнику Миколі Савчуку, який на останньому засіданні міської ради підтримав нашу позицію.

Ми, мешканці будинку №15 по вулиці Радянській, протестуємо проти спроби будівництва на прибудинковій території будь-яких будівель, адже квіткова клумба, на якій Т. Малюк намагається добудувати приміщення до сміттєзбірника, згідно Постанови Уряду від 31.01.2012 р., є прибудинковою територією, за обслуговування якої мешканці нашого будинку регулярно сплачують рахунки відповідним організаціям.

Наш двір є місцем відпочинку пенсіонерів та молодих мам із маленькими дітьми, інтереси яких ніхто не враховує. Ми вимагаємо заборонити будівництво педикюрного кабінету під нашими вікнами та балконами через те, що ані пенсіонери, ані інші мешканці вже 2 роки не мають можливості спокійно жити та відпочивати.

P.S. (Ред.) Під час підготовки матеріалу до друку сесією Новомосковської міської ради було прийнято рішення про припинення договору з гр. Малюк Тетяною Іванівною на оренду земельної ділянки від 16.11.2010 р. номер державної реєстрації 04:10:111:00095 площею 0,0030 га, за адресою: вул. Радянська, 15 під добудоване приміщення магазину, цільове використання – комерційне – роздрібна торгівля та комерційні послуги (код УКЦВЗ – 1.11.3), згідно ст.141 Земельного кодексу України – використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Володимир Привольний, від імені мешканців будинку №15

Джерело : nmsk.dp.ua