Фракція ПР вимагає у Марчук звіту щодо фальсифікацій у справі Реви

Народний депутат Михайло Чечетов від імені фракції Партії Регіонів звернувся до прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук з метою перевірки фактів незаконного арешту і тримання під вартою Дмитра Реви, а також неналежного розслідування фальсифікації доказів проти нього. При цьому Чечетов вказав, що він направляє звернення за дорученням голови фракції Партії Регіонів у Верховній раді Олександра Єфремова.
Також звернення на ГПУ з проханням перевірити законність закриття кримінального провадження за фактами фальсифікації доказів проти Реви надіслав голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак.

«Поодинокі звернення народних депутатів від Партії Регіонів вже спрямовувалися до прокуратури. Тепер же, наскільки я бачу, висловлюється позиція всієї фракції. Що цікаво, звертаються вони не до ГПУ, а одразу до прокурора області. Саме пані Марчук дозволяла собі найбільш наполегливо стверджувати, що у матеріалах справи наявні докази винуватості всіх чотирьох підсудних. Коли ж кожному, хто хоч якось стежить за інформацією у ЗМІ, зрозуміло, що ніяких доказів проти Реви немає і не було, а справа загалом розвалюється на очах, то цілком закономірно, що у влади виникають питання до пані Марчук», – повідомила Оксана Томчук.

Оксана Томчук висловлювала свою думку, що активність Партії регіонів у справі Реви може бути зумовлена тим, що перед Самітом «Східного партнерства» Україна бере на себе зобов’язання зокрема щодо реформування правоохоронної і судової системи.

Довідка:
З 2 жовтня 2012 року адвокати Реви намагаються притягнути до відповідальності осіб, винних у фальсифікації доказів під час обшуку у його квартирі – а саме здійсненні дзвінка Сукачову, який став приводом для арешту. Бездіяльність прокуратури оскаржувалася і за старим, і за новим КПК. В підсумку прокуратура Дніпропетровської області тільки наприкінці січня 2013 року порушила кримінальне провадження, а фактично слідство розпочали на початку березня. Крім Реви слідчий опитав тільки представників слідчої групи – тобто зацікавлених у покриванні фальсифікаторів осіб. 31 березня кримінальне провадження закрите, оскільки слідчий вважає, що дії правоохоронців не призвели до серйозних наслідків. Хоча у ході розслідування чітко встановлено, що дзвінок, за який Реву «записали» у спільники, здійснив оперуповноважений. Жовтневий райсуд Дніпропетровська та Апеляційний суд Дніпропетровської області залишили постанову слідчого про закриття провадження в силі.

Саме цей сфальсифікований доказ є причиною того, що Дмитро Рева понад рік знаходиться за гратами, хоча в матеріалах справи є всі докази його невинуватості.

Джерело : gorod.dp.ua