Окружна прокуратура Дніпра повернула на роботу прокурора-хабарника

Син колишнього прокурора Дніпропетровської області, прокурор Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра Федик Остап Романович, 14.04.1993 р.н., повернувся на роботу.

Про це журналісти газети «Особи» дізналися в Лівобережній окружній прокуратурі.

«Вийшов», – відповіла вчора чергова на наше питання, чи вийшов на роботу Остап Федик.

Двома годинами раніше на наш телефонний дзвінок в Лівобережну окружну прокуратуру за тел.: (050) 826-10-93 з аналогічним запитом була відповідь: «В мене немає такої інформації. Приходьте на прийом, там дізнаєтеся».

Нагадаємо, прокурора Остапа Федика затримали «на гарячому» та вручили підозру 05 жовтня 2023 р. співробітники ДБР у взаємодії з СБУ та Офісом Генерального прокурора.

Федик отримав хабар у 10 тисяч доларів за перекваліфікацію статті обвинуваченому.

«Замість виконання покладених державою обов’язків посадовець «вийшов» на батька підсудного. Під час зустрічі прокурор запропонував родичу за 10 тисяч доларів змінити обвинувачення на менш тяжкий злочин. Це давало можливість загалом звільнити підсудного від кримінальної відповідальності», – повідомило ДБР.

Як йдеться в документах Єдиного держреєстру судових рішень,

«виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди в сумі 10 тисяч доларів США, серії та номера яких повністю збігаються із серіями та номерами купюр, які вручались ОСОБА_8 (свідок – авт.) 05.10.2023 та які підозрюваний ОСОБА_6 (Остап Федик – авт.) викинув на підлогу переднього пасажирського сидіння безпосередньо перед його затриманням».

Дії прокурора кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 КК України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»; санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Тим не менш, автомобіль підозрюваного не є арештованим, Федик ним користується.

Автомобіль Остапа Федика під Лівобережною окружною прокуратурою у вересні 2021-го
Автомобіль Остапа Федика під Лівобережною окружною прокуратурою у грудні 2023-го

За кримінальним провадженням № 42023000000001570 від 25.09.2023 прокурора Федика суд відсторонив від посади прокурора Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра строком до 05 січня 2024 та залишив під нічним домашнім арештом.

«Продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади прокурора Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра Дніпропетровської області, у межах строку досудового розслідування, а саме до 05.01.2024 включно.

Копію ухвали направити для відома та виконання до Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра Дніпропетровської області.

Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на слідчого у даному кримінальному провадженні», – йдеться в ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 29 листопада 2023 року, опублікованій в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Цікаво, що через два тижні після вручення підозри Остап Федик подав до рестру декларацій НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: отримав 254.651 грн за продаж рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав).

Також, згідно інформації з реєстру декларацій НАЗК, за минулий рік Федик отримав від прокуратури 752.042 гривень зарплати.

 

За матеріалами  видання  “ОСОБИ”