У Новомосковську визначилися з варіантами нової назви для перейменування міста — Новосамарськ, Самар, Новоселиця.

Про це після засідання профільної робочої групи повідомив міський голова Сергій Рєзнік.

               За його словами, ці три назви буде винесено на голосування жителів громади. Офіційне голосування розпочинається з 3 листопада й триватиме протягом місяця. Про його форми та порядок проведення посадовець пообіцяв сповістити згодом. Засіданню робочої групи передували дискусії щодо варіантів назв, проходили обговорення, визначались фаворити, каже Рєзнік. На засідання прийшла більша частина членів робочої групи.

                Назви визначали шляхом голосування за кожен варіант. Він також пояснив, чому в бюлетені буде відсутній варіант “Січеслав”. “Одразу скажу, що це не результат якоїсь змови членів комісії, а суто реалістичні міркування. Враховуючи рекомендацію Українського інституту національної пам’яті (УІНП), робоча група вирішила не ставити цю назву на голосування. Це зумовлено не тільки тим, що ця назва не повʼязана з нашим містом, а ще і тому, що УІНП не буде рекомендувати затвердити її Верховній раді України.

 

 

А я нагадую, що саме в сесійній залі Верховної ради України буде прийняте остаточне рішення. Через це ми можемо втратити будь-яке право вибору”, — написав Рєзнік. Нагадаємо, що у квітні 2022 року міський голова Новомосковська вважав, що розпочинати громадське обговорення зарано через те, що з міста через повномасштабну війну виїхала значна частина жителів. У червні 2022 року петиція з пропозицією щодо перейменування міста Новомосковська набрала необхідну для розгляду місцевою владою кількість голосів.

Після цього почалися обговорення варіантів можливої назви міста.