Новомосковський “Робін Гуд”

Засуджений одноосібно, потай від начальства, допомагав людям.

Чоловік купив три насоса для перекачування води, встановив їх в лісі, викачував воду з підземних свердловин, здійснював її хлорування та подальше постачання до споживачів смт. Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області. До такого висновку дійшла суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Березюк Вікторія Володимирівна.

Суддя винесла 02 жовтня 2023 року вирок чоловікові – Левченку Олегу Івановичу, який працює майстром (оглядачем) на ТОВ «Комсіті», – засудивши того за ч. 2 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) КК України.

 

 

Дані порталу «Судова влада України

             Вирок опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень і стосується кримінального провадження № 22022040000000199 від 22.08.2022 року. Як йдеться у вироку, Олег Левченко влаштувався на Товариство з обмеженою відповідальністю «Комсіті» (код ЄДРПОУ 40131916) 15.11.2022 року. Компанія «Комсіті» управляє системами централізованого водопостачання та водовідведення смт. Гвардійське. Після працевлаштування, у Левченка виник умисел на видобування, без дозволів на спеціальне водокористування, корисних копалин загальнодержавного значення. В судовому засіданні обвинувачений пояснив свої дії скаргами людей на неналежне водопостачання. «Отримавши скарги про неналежне водопостачання від мешканців смт Гвардійське, він (Левченко – авт.) дійсно придбав 3 італійські насоси для перекачування води. Купив їх в Інтернеті за 80.000,00 грн, які були перераховані мешканцями смт Гвардійське.

            Встановив їх в лісі, провів електрику до насосів і вони працювали. Вмикалися насоси на щитовій. Вода качалась через «хлорідну» (тобто очищувалася) і надавалась людям. Загальний об`єм викачаної води приблизно 180.000 кубометрів. З посадових осіб ОСОБА_6 (компанії «Комсіті» – авт.) ніхто про це не знав. У скоєному щиро кається», – пише суддя Березюк з посиланням на слова обвинуваченого. Суд визнав його щире каяття правопорушника і засудив його до штрафу у 68.000 гривень. «Застосувати спеціальну конфіскацію, конфіскувавши у дохід держави наступні речові докази: водяний насос з написом «4 SAF»; водяний насос з написом «PEDROLLO AISI 316»; водяний насос з написом DONGYIN 4SDm819 (777152), які зберігаються, згідно квитанції № 564 в приміщенні зберігання речових доказів № 1 Слідчого відділу Управління СБ України в Дніпропетровській області», – йдеться також у вироку.