Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок ексгубернатору Дніпропетровщини Дмитру Колєснікову

Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок щодо колишнього нардепа від “Опозиційного блоку” та ексгубернатора Дніпропетровщини Дмитра Колєснікова, який отримав компенсацію за орендоване житло, маючи дві квартири в Києві.

Про це повідомила Українська правда з посиланням на  пресслужбу ВАКС.

“За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційні скарги сторони обвинувачення і захисту, виправдувальний вирок скасувала та призначила новий розгляд кримінального провадження у Вищому антикорупційному суді”, – йдеться у повідомленні ВАКС. Тепер справа відправиться на новий розгляд в першу інстанцію.

              Як зазначає ЦПК, рішення ухвалила колегія у складі Віктора Панкулича, Сергія Боднара та Ігоря Панаіда. За версією САП, Колєсніков незаконно отримав 758 тисяч грн компенсації за оренду номеру в готелі “Київ”, адже мав у власності дві квартири в столиці. Дії колишнього нардепа кваліфікували за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою, яке спричинило тяжкі наслідки).

 

 

 

Ця стаття передбачає максимальне покарання у 6 років в’язниці. Довідка: Дмитро Колєсніков (нар. 27 березня 1972, Кривий Ріг) — Міністр промислової політики України з 11 березня 2010 року по 9 грудня 2010 року, голова Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном з 9 грудня 2010 року року по 24 грудня 2012 року, член Партії регіонів. З грудня 2012 по березень 2014 року очолював Дніпропетровську обладміністрацію. 8 січня 2018 року був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, що зобов’язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом. 6 вересня 2019 Колєснікова було заарештовано разом з Олександром Вілкулом, проте вже 17 вересня відпущено, їх обох взяв на поруки нардеп Дмитро Шпенов.