На Дніпропетровщині викрили організовану групу, яка незаконно виробляла та збувала пальне

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури припинено діяльність організованої групи у складі 9 осіб. Їм інкримінують незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів, несанкціоновані дії з інформацією, службове підроблення.

           

 

               Про це інформує пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури. Також трьом учасникам групи повідомлено про підозру за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України). За даними слідства, організували нелегальний бізнес двоє братів з Дніпра. До своєї діяльності вони залучили директора нафтопереробного заводу, власників автозаправних станцій, підприємців.

             

На Дніпропетровщині викрили організовану групу, яка незаконно виробляла та збувала пальне

          На потужностях нафтопереробного комплексу підозрювані налагодили повний цикл виробництва дизельного пального та бензину з виробничими можливостями до 500 тонн нафтопродуктів щомісяця. Надалі готову продукцію реалізовували через мережу підконтрольних АЗС по всій Україні. Відповідних дозволів та підтверджуючих документів про якість та походження пального учасники схеми не мали. Крім цього, злочинці вносили недостовірні дані до фінансової звітності та несанкціоновано змінювали відомості в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

 

                Проведено 50 обшуків на території Дніпропетровської, Київської, Одеської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської областей, у м. Рівне за місцями мешкання фігурантів, в автомобілях, які їм належать, підприємствах, НПЗ та автомобільної бази. Виявлено та вилучено 11 тис літрів бензину, 20 тис літрів дизельного пального, 1000 м3 нафтопродуктів невстановленого походження, кошти в сумі понад 40 млн грн, 498 тис євро, 1,4 млн доларів США. Усім 9 учасникам повідомлено про підозру. Двом організаторам злочинного підприємництва обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави у сумі 15 млн грн кожному.

 

 

           Стосовно інших учасників розгляд триває. Накладено арешт на виробничі потужності НПЗ, 9 автозаправних станцій, 43 банківські рахунки підприємств. Заходи з викриття протиправної діяльності проводили прокурори спільно зі співробітниками УСР області ДСР Нацполіції України.