У Дніпрі суд поновив на роботі податківця який зі своїми підлеглими викрадали ПДВ

Суд поновив на роботі податківця Орлова Ігоря Олексійовича, який зі своїми підлеглими викрадали активи (податкові ліміти ПДВ) українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. На той момент Ігор Орлов працював на посаді начальника управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби в Дніпропетровській області (ГУ ДПС в Дніпропетровській області). Про це стало відомо з документів, опублікованих у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Скрин даних порталу «Судова влада України»

19.08.2022 у приміщенні податкової в Дніпрі в результаті обшуку на службовій техніці (комп`ютерах) податківців, у т.ч. Ігоря Орлова, правоохоронці знайшли інформацію та вивантаження реєстрів, сформованих за результатами вибору даних з електронних систем ДПС щодо платників податків, (витік) передача цієї інформації, на думку слідства, призвели до її використання, у тому числі для незаконного заволодіння реєстраційними лімітами ПДВ платників податків. ЄРДР кримінальне провадження внесене 28.07.22 за № 42022000000001013 за ознаками ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях) КК України. 28.12.2022 чиновника звільнили за порушення Присяги державного службовця, вже з іншої посади – заступника начальника відділу супроводження судових спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних управління правового забезпечення ГУ ДПС у Дніпропетровській області. «Дисциплінарне стягнення (у вигляді звільнення – авт.) може бути накладено тільки у разі встановлення факту вчинення дисциплінарного проступку та вини державного службовця. Вчинення державним службовцем діянь у стані крайньої потреби або необхідної оборони виключають можливість застосування дисциплінарного стягнення», – йдеться у рішенні, яким податківця поновили на посаді. Також суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Жукова Євгенія Олексіївна вирішила стягнути з ГУ ДПС в Дніпропетровській області на користь Ігоря Орлова середній заробіток за час вимушеного прогулу – у розмірі 100.247,84 грн., з вирахуванням обов`язкових зборів та платежів. Податківці апеляцію не подавали, і рішення вступило в законну силу 20.04.2023.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України повідомила, що учасники схеми несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній. Трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі «бухгалтерці», яка вела чорну бухгалтерію ділків, повідомлено про підозру.