Нова схема Ахметова, купив єлектроенергію за копійку продав нам за 3000гр.

Нова схема дозволяє заробляти мільярди щомісяця. 

ДТЕК у березні купував електроенергію за 0,01 грн/МВт·год і продавала вже за ринковою ціною: близько 3 тис. грн за мегават-годину. Зрештою вийшло, що державна компанія виробляє електроенергію, але не продає. А приватна — не виробляє, але продає. В результаті «Енергоатом» втратив близько мільярда гривень, які заробила ДТЕК. Про це пише Сергій Головньов, журналіст, екс-головред БізнесЦензор, в матеріалі – «Як Ахметов лише за березень заробив на «Енергоатомі» мільярд гривень».

Трейдери «Енергоатому» виставляли заявки на продаж із високою ціною, більшою, ніж в інших продавців. У результаті приблизно 35–40% їхніх обсягів не було акцептовано. Ресурс «провалювався» на Балансуючий Ринок. Там його за безцінь відкупала генерація ДТЕК.

З одного боку, маємо класичну монопольну змову двох компаній — найбільшого продавця та найбільшого покупця. З іншого — свідоме завдання збитків «Енергоатому» його трейдерами для збереження високої ціни на ринку. Висока ціна вкрай потрібна ДТЕК, яка є найбільшим постачальником електроенергії в країні через «Д.Трейдінг» для великих споживачів і постачальників універсальних послуг — для дрібних споживачів і населення.

Вочевидь така схема не могла відбуватися без як мінімум мовчазного схвалення керівників галузі від держави. Серед них міністр енергетики Герман Галущенко, який раніше сам працював в «Енергоатомі» заступником діючого президента Петра Котіна, голова Нацкомісії з регулювання енергетики Костянтин Ущаповський і куратор галузі в офісі президента, заступник голови ОП Ростислав Шурма.