СБУ повідомила про викриття директора медцентру у Дніпрі

СБУ у Дніпрі викрила медичного директора обласного медцентру у змові з бізнес-структурою на мільйонних шахрайських оборудках з коштами пацієнтів за проведення операцій.

Про це інформує Управління СБУ у Дніпропетровській області. Один із керівників Дніпропетровського діагностичного центру, який є провідним обласним закладом з проведення складних кардіохірургічних операцій, у змові з однією з медичних приватних структур налагодив схему отримання грошей за безоплатні операції. Пацієнти Дніпропетровщини зверталися до адміністрації медзакладу із проханням на проведення операцій, які потребують спеціалізованого і невідкладного втручання лікарів. Подібні операції фінансуються Міністерством охорони здоров’я України та іншими спеціалізованими структурами, і гарантовано забезпечуються необхідними медичним препаратами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СБУ повідомила про викриття директора медцентру у Дніпрі

 

 

Представник адміністрації медзакладу, посилаючись на нестачу фінансів та ліків, пропонував пацієнту звернутися до афілійованої медичної бізнес-структури і придбати там необхідні препарати для операції. Після оплати пацієнти в більшості випадків навіть не отримували на руки придбані ліки та інструментарій – їх заспокоювали, що все буде передано в медцентр на час операції. Таким чином, операція проводилась за допомогою виділених державою медичних препаратів, а гроші розподілялися між учасниками незаконної оборудки. Подібний механізм працював не один місяць, а середній «цінник» на операцію складав близько 80 тисяч гривень. Співробітниками СБУ задокументовано 10 подібних фактів, завдяки яким зловмисники збагатилися на майже мільйон гривень. Під час санкціонованих обшуків за місцями роботи та мешкання фігурантів вилучено комп’ютерну техніку, медичну документацію, чорнову бухгалтерію і більш ніж 500 тисяч доларів готівкою. Наразі в рамках кримінального провадження учасникам незаконної оборудки повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України, а судом найближчим часом буде обрано запобіжний захід. Викриття протиправної схеми здійснювалось співробітниками Управління СБУ у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.