У Новомосковську Нацполіція викрила протиправну діяльність комерційних структур на ремонти доріг і тротуарів

Національна поліція України в Дніпропетровської області викрила протиправну діяльність комерційних структур, які у 2021 році розпочали робити капітальні ремонти доріг і тротуарів у місті Новомосковську.

 

 

 

Управлінням ЖКГ та КБ Новомосковської міської ради у 2021 році був проведений аукціон з визначення підрядника для виконання капітальних робіт по ремонту доріг і тротуарів у Новомосковську.
За результатами торгів переможцем стало ТОВ “Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління”.
На конкурсній основі було визначено й організацію, яка здійснюватиме технічний нагляд за процесом робіт з метою забезпечення дотримання проєктних рішень, вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контроль за якістю та обсягами робіт, виконаних під час ремонтів.

Зауважимо, що за здійснення технічного контролю сплачуються відповідні кошти з бюджету, як і за сам ремонт.
Однак, підрядник, який був переможцем конкурсу ТОВ “Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління”  безпосередньо не виконував роботи, а уклав договір субпідряду на виконання робіт з іншою будівельною фірмою.
Як встановили слідчі Нацполіції, підрядник і субпідрядник розробили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами: до офіційних документів вносилися неправдиві відомості щодо фактичних обсягів робіт, якості наданих послуг та вартості будівельних матеріалів.

 

Нет описания фото.

Сума завданих збитків Новомосковському міському бюджету склала понад 7 млн грн.

На нашу думку, та думку слідчих, представники підрядника, субпідрядника й технічного нагляду діяли як організоване кримінальне угрупування, скоординовано, згуртовано та злагоджено. Метою цього злочинного угрупування було заволодіння грошима з бюджету. Слідчі Нацполіції впевнені, що це угрупування обмануло не тільки громаду Новомосковська.

Наразі, слідчі повідомили підозру організатору й виконавцям злочинної схеми. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

Возможно, это изображение 2 человека и люди стоят

 

Возможно, это изображение 2 человека и в помещении

 

Досудове розслідування триває, посадові особи виконкому Новомосковської міської ради, управління ЖКГ та КБ надають слідчим усю можливу допомогу й сприяння в проведенні розслідування.

Зазначимо, що під час виконання робіт, що виконуються переможцем аукціонів і контролюються технічним наглядом, представники замовника не мають можливості, крім зовнішнього огляду, контролювати якість виконання цих робіт. Саме для цього й призначений технічний нагляд. Саме він мав контролювати який фізичний і хімічний склад має, наприклад, асфальт, і яка товщина асфальтного покриття укладена.

Очевидно, доробляти капітальні ремонти вулиць і тротуарів буде вже інша фірма, яку визначать на аукціоні.

За цей зухвалий злочин має неодмінно наступити покарання. Тоді всі роботи та всі ремонти у майбутньому будь-якими підрядниками виконуватимуться якісно й у повному обсязі.

І, напевно, нові дороги й тротуари прослужать довго на благо людей.