Знову скандал з КП «Дніпроводоканал»

Вже скандальновідоме комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради уклало додаткову угоду з не менше скандальним ТОВ «СК Стройінвест» яка раніше була власністю одіозного Дениса Островського на постачання дизель-генераторів на 62,86 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро», пишуть «Наші гроші».

За даними місцевих ЗМІ та системи «Прозорро» це була вже третя угода цього року на закупівлю генераторів КП «Дніпроводоканал». Перша була розірвана, друга укладена, але саме до неї й уклали вищевказану додаткову угоду, якою знизили ціну закупівлі у два рази.

У січні цього року, коли ажіотажний попит на генератори після осінніх обстрілів вже почав значно спадати, КП «Дніпроводоканал» замовив 157 різних генераторів на 326,77 млн грн. Тоді видання «Наші гроші» провели розслідування та з’ясували, що ціни на одну з моделей замовлених генераторів були втричі вищі від актуальних на той момент цін у відкритому продажу. Після публікації керівництво «Дніпроводоканал» повідомив журналістам видання «Наші гроші» про відсутність наміру купувати генератори по тендерній ціні та розірвав угоду з постачальником.

Паралельно керівництво КП «Дніпроводоконал» проводило ще одну закупівлю генераторів і 9 березня поточного року, уклав по ній угод з тією самою фірмою Дениса Островського ТОВ «СК Стройінвест» на постачання меншої кількості генераторів – 39 штук на 125,71 млн грн.

В новій угоді ціни були майже такими ж, як і у розірваній. Наприклад, генератор Genset – AC350 – 350kVA у старій розірваній угоді коштував 6,41 млн грн. А у новій укладеній угоді лише на п’ять відсотків дешевше – 6,11 млн грн.

Державна аудиторська служба у зв’язку з цим почала моніторинг закупівлі, та затребувала у КП «Дніпроводоконал» пояснень щодо такої очікуваної вартості закупівлі. Замовник надав комерційні пропозиції, на основі яких він і встановлював ціни – це були пропозиції ТОВ «СК Стройінвест»ТОВ СК «ДП буд» та ТОВ «Платінум електрик» від 17 січня 2023 року. У всіх у них пропозиції були ще вищими, від тих, що зрештою потрапили в угоду.

Однак після надання відповідей до ДАСУ КП «Дніпроводоканал» 10 березня 2023 року, уклав додаткову угоду з постачальником щодо двократного зниження ціни 39 генераторів до 62,86 млн грн. Однак нових цін за одиницю замовник вже навмисно не оприлюднив.

Нагадаємо, що Дніпровське ТОВ «СК Стройінвест» записане на Наталію Лазарь, раніше засновником був одіозний Денис Островський. Звертаємо увагу, що Денис Островський  також володіє дніпровською «Біг Сіті Груп», якою колись керувала Наталія Лазарь.

Островського пов’язували із колишніми чиновниками Дніпровської міськради та з Геннадієм Корбаном. Він також відомий як співвласник ТОВ «ВЛК», частку у цій фірмі мав Павло Поліхватов, колишний заступник директора «Дніпроводоканалу».

З 2016 року скандальна  ТОВ «СК Стройінвест» отримало підряди переважно на Дніпропетровщині на 7,63 млрд грн., розслідування пов’язані зі ТОВ «СК Стройінвест»  поліція не проводить, запитань у поліції до Дениса Островського та його фірм немає. Як крали, так і продовжують красти.