На Дніпропетровщині повідомлено про підозру ще чотирьом фанатам «русского мира»

Дніпропетровською обласною та  Першотравенською окружною прокуратурами повідомлено про підозру чотирьом громадянам за фактами колабораційної діяльності та виправдовування збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників.

 

Про це повідомили пресслужби обласної прокуратури та Управління СБУ у Дніпропетровській області. Слідством встановлений мешканець Кам’янського – працівник одного з об’єктів критичної інфраструктури, який має родичів в рф і підтримує з ними постійний зв’язок. Російська рідня та армійські друзі з часів срср «накачували» його неправдивою інформацією з пропагандистських каналів, і нав’язували йому думку про те, що Україна штучно створена нелегітимним урядом під час державного перевороту.

На Дніпропетровщині повідомлено про підозру ще чотирьом фанатам «русского мира»

 

                Він на систематичній основі здійснював публікації на власній сторінці в одній із соціальних мереж, які закликали підтримувати військову агресію рф та ідеї «руського миру». Другий кам’янчанин, спійманий на глорифікації російської армії, є фахівцем у сфері мистецтва і у минулому приватний підприємець. Він мав російські корні, і не дивлячись на роки проживання в Україні, дотримувався проросійської позиції. Під впливом знайомих та друзів, що залишились в рф, він насичувався антиукраїнськими наративами, які розповсюджував на особистій сторінці у соцмережі.                 Пости переважно стосувались виправдовування збройної агресії рф проти України і окупації ворогом територій нашої держави. Меседжи доповнювались коментарями, в яких він глорифікував дії рашиської армії. Крім того, викрито антидержавну пропаганду ще одного мешканця Кам’янського, місцевого пенсіонера з громадянством рф. Мешкаючи в місті з початку 2000-х років, він не припиняв спілкування з рідними та друзями з країни-агресора.

 

            Серед близьких знайомих були і учасники так званої «спеціальної військової операції». Через особистий акаунт в інтернет-мережі він поширював інформацію з підтримки збройної агресії проти України, а також глорифікації незаконних військових формувань квазіутворень «днр/лнр» і окупаційних військ ворога. Четверта особа – проросійськи налаштована мешканка Павлограда. Під час розмов вона виправдовувала злочини збройних сил РФ і запевняла, що дії окупантів направлені на захист українських територій.

              Під час обшуків за місцями мешкання підозрюваних вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами їх причетності до протиправної діяльності. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється співробітниками Управління СБУ у Дніпропетровській області та слідчими відділення поліції № 3 Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.