На Дніпропетровщині розслідують масштабне розкрадання гуманітарки посадовцями

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради повернулась на Дніпропетровщину, щоб зробити остаточні висновки та дати оцінку роботи посадовців та правоохоронних органів.

                За словами голови комісії, ця робота – незадовільна та викликає багато нових запитань. Про це повідомив голова слідчої комісії – народний депутат Сергій Козир.

 

 

 

                    За словами Козира, заступник голови Дніпропетровської ОВА стверджує, що адміністрація не є отримувачем гуманітарної допомоги, вся допомога йшла на громади. Але для чого тоді військовій адміністрації Резніченка був потрібен склад для зберіганні допомоги, оренда якого обійшлась бюджету 42 млн грн?  “Крім того, за інформацією АТ «Укрзалізниця», на ОВА все ж таки заходило більше 1000 вагонів гуманітарних вантажів.

 

 

 

                    Не зрозумілим залишилось й рішення керівництва області, які своїм наказом вилучили більше 200 вагонів зерна у підприємств та передали його на користь «Дніпромлина». Тим більше – ми маємо офіційну відповідь від Генштабу, в якій говориться, що ніяких доручень щодо вилучення майна Дніпропетровській ОВА не надходило. Крім того, ми побачили злочинні дії під час надання дозволів для виїзду за кордон через систему «Шлях». Особливу увагу звернули на 2 призвіща – юриста «Дніпромлина» та наближеної особи до Дніпропетровської ОВА, які не тільки виїзжали за кордон, а й повернулись без ЖОДНОГО задекларованого гуманітарного варнтажу.

                   Взагалі система «Шлях» має на меті саме роботу для забезпечення допомоги нашій країні в гуманітарному напрямку!!! Окремо хочеться звернути увагу на роботу правоохоронних органів, які приховали від Комісії провадження проти «Дніпромлина» під час першого виїздного засідання”, – пише Сергій Козир.

Голова тимчасової слідчої комісії ВР повідомив: за результатами повторного засідання депутати звернулись до поліції, прокуратури та СБУ Дніпропетровської області щодо проведення необхідних слідчих дій та надання всієї інформації членам ТСК до березня.