Справу судді-зрадника Валерія Чорнобука розглядатимуть 16 лютого

Кримського суддю, а потім Дніпровського продовжують досі судити. Він у 2014-му переводив кримські суди на норми російського законодавства.

Пішов четвертий рік розгляду у Печерському райсуду м. Києва справи про державну зраду керівника Апеляційного суду Автономної Республіки Крим (досі існує як юрособа) Чорнобука Валерія Івановича. Про це дізналися з порталу «Судова влада України». Розгляд «справи Чорнобука» продовжиться 16 лютого 2023 року о 11:00, справа № 757/59475/19.

 

 

 

Скрин даних порталу «Судова влада України» Валерія Чорнобука обвинувачують у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Покаранням, згідно Кримінального кодексу України, є позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

 

      У березні 2014 року він повідомив, що суди на території Криму приймають тільки ті заяви, автори яких спираються на норми російського законодавства: «Суди Республіки Крим працюють на підставі Конституції РФ, на підставі тих процесуальних законів, які вказані в законі про порядок прийняття в Російську Федерацію і утворення в її складі нового суб’єкта РФ».

 

 

 

 

 

Однак , окупанти Криму звільнили Чорнобука з суддів, і він став неофіційним радником міського голови Дніпра Бориса Філатова. Судова колегія, яка розглядає справу про держзраду, – у складі головуючої судді Бортницької Віти Вікторівни, судей Новак Романа Васильовича та Карабань Володимира Миколайовича. Примітно, що серед призвіщ 145 осіб, які сприяли кровопролиттю в Україні під час Революції Гідності, під №144 зазначеній Chornobuk Valeriy (Чорнобук Валерій Іванович), а під № 109 – Bortnytska Vita (Бортницька Віта Вікторівна). Вони обидва входять до розділу «Судді, слідчі і прокурори, які брали участь в протиправному засудженні та переслідуванні активістів євромайдану». За даними YouControl, зараз Валерій Чорнобук є співзасновником та очолює ТОВ «Авіаційна компанія «Маєстро-Аеро» (код 40142341) в колишньому Солонянському, а нині – в Дніпровському районі Дніпропетровської області. Цей аеродром у 2018 році розглядався як площадка під будівництво Міжнародного аеропорту «Придніпров’я».