Новомосковський міськрайонний суд відпустив колаборантку

Новомосковський міськрайонний суд знову відзначився! Мешканці Новомосковська вже давно знають що шукати закону і захисту у Новомосковському суді немає ніякого сенсу! 

Також працюють і правоохоронні органи Новомосковська!! Які ніколи нічого не бачать і не чують!!

Ось і цього разу Новомосковські судді відзначились!!! 

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області відмовив прокуратурі у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо гауляйтерши Савинців Ізюмського району Катерини Донник. Про це стало відомо з ухвали суду від 21 грудня 2022 року.

Нагадаємо, Харківський антикорупційний центр повідомляв, що Катерину Донник затримала в грудні СБУ та їй оголосили підозру за фактом ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Фото Донник з соцмереж

В ході досудового розслідування встановлено, що Донник на початку червня 2022 року добровільно зайняла посаду так званого «помічника начальника відділу села Морозівка». Це село знаходиться на шляху між Балаклією та Савинцями в Ізюмському районі (раніше Балаклійський район). Сама Донник якраз з Морозівки. Як повідомляє прокуратура, колаборантка збирала списки та паспортні дані місцевих мешканців, надавала вказівки та розпорядження старшим вулиць, проводила збори місцевих мешканців.

У серпні Донник отримала «підвищення» та стала так званим «начальником Савинського територіального відділу Ізюмської ВЦА». Псевдопосадовиця брала участь у нарадах окупаційної адміністрації та оформлювала осіб, які були готові співпрацювати з новою «владою».

Савинці – це селище міського типу. Савинська ОТГ знаходиться в Ізюмському районі (раніше Балаклійський район). До складу громади входять селище міського типу Савинці, 12 сіл та 5 селищ.

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру, Донник працювала якийсь час в Савинському будинку культури художнім керівником, після чого очолила цей будинок культури. Після свого звільнення звідти, подавала свою кандидатуру на начальника відділу культури, молоді та спорту Савинської селищної громади, але не пройшла конкурс. Після чого пішла працювати до Балаклійського будинку культури. Спочатку працювала секретаркою директора, артисткою, костюмеркою цього БК, після чого на якийсь час начебто навіть стала виконуючою обов’язки директора Балаклійського будинку культури.

Цікаво, що Донник в матеріалі Дмитра Галко для інтернет-газети “Грани”, наполягає на версії, що жителі Морозівки самі її обрали на загальних зборах із семи кандидатур і вона пішла на посаду гауляйтерши від росіян, щоб допомагати землякам, а з окупантами ніяк не взаємодіяла і не звітувала перед ними. Місцеві жителі це категорично заперечують: “Нас зібрали нібито для надання гуманітарної допомоги і зобов’язали вибрати голову села. Кандидатур насправді було чимало, але всі, окрім Катерини Донник, просто взяли самовідвід. Вона постійно рвалася до влади”.

Також місцеві жителі Морозівки кажуть, що Донник займалася антиукраїнською агітацією і розповідала публічно: “України тут більше ніколи не буде, росія тут назавжди”. “У своїй Морозівці я себе показала на 250%, тому мене підвищили і я очолила Савинці”, – переказують слова Донник мешканці Веселого (теж входить в Савинську ОТГ).

Прокуратура в судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу щодо Донник, з урахуванням того що та підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, просила тримання під вартою строком на 60 діб.

Як доказ того, що треба застосувати саме такий запобіжний захід, прокуратура наводить те, що Донник співпрацювала з окупаційною владою, що може свідчити про можливість переховування від слідства та суду не тільки на території України, а й на території рф.

Також прокуратура заявляла в судовому засіданні, що існує ризик тиску Донник на свідків у справі.

В суді Донник заперечувала проти клопотання прокуратури. Пояснила, що вину свою повністю визнає. Донник вказує, що під час окупації працювала директором будинку культури. Морозівка, в якій вона проживає була звільнена у вересні 2022 р., але ні куди не збиралась та не збирається тікати. Також Донник вказала, що має важку онкологічну хворобу у зв`язку з чим перенесла дві операції та вимушена носити калоприймач. Захисник Донник в суді просила застосувати щодо підозрюваної нічний домашній арешт.

Суд прийняв до уваги те, що Морозівка, населений пункт в якому мешкає Донник, був звільнений у вересні 2022 р. З вересня 2022 р. по сьогоднішній день у підозрюваної був час та можливість для виїзду з місця проживання, в тому числі і за кордон, але цією можливістю вона не скористалась, що свідчить про відсутність у підозрюваної мети переховуватись від органу досудового розслідування та суду.

Щодо ризику можливостей Донник впливати на свідків, то суд вважає, що прокурором не надано жодного доказу на підтвердження, що такі ризики існують.

Суд відмовив у клопотанні прокуратури щодо застосування у відношенні Донник запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд зобов’язав Донник прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора, слідчого.

На це рішення суду була подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду, де має 9 січня відбутись засідання, о 14:30.

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами ХАЦ