У Польщі кількість вакансій у січні 2022-го порівняно з аналогічним періодом 2021-го збільшилась уп’ятеро. При цьому і попит серед українських заробітчан на роботу в сусідній країні збільшився на 37,3%.
Про це повідомляє Finance.ua. Проте 2022-й став винятком. Тільки минулого року попит на заробітчан зріс на 90% (поляки шукають дешеву робочу силу та компенсують нестачу спеціалістів). Така ж тенденція триватиме, припускають в агентстві, і в 2022-му. “Польська економіка зростає, постійно створюються нові робочі місця, щоб ця тенденція змінилася.
Якщо раніше у січні-лютому було затишшя, то зараз практично кожна галузь польської промисловості стикається з дефіцитом робочої сили: у січні 2022 року вакансій у 5 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року”, – зазначив представник агентства Томаш Богдевич. Без офіційного працевлаштування розраховувати на середню зарплату не доводиться. Найчастіше українці отримують значно менше. Працювати доводиться із порушенням усіх трудових норм: з одним вихідним на тиждень, по 10-12 годин на день. Селят заробітчан у кімнати по 2-5 осіб. Наприклад, у той час як середня зарплата в Польщі становить майже 42 тис. грн, українцям на найпопулярнішій вакансії для заробітчан “пакувальник” пропонують від 25 до 35 тис. грн. грн.
У Німеччині у більшості вакансій для заробітчан вказують зарплату від 50 до 70 тис. грн, тоді як середній заробіток у цій країні перевищує 131 тис. грн. Міграція трудових ресурсів вже призвела до дефіциту багатьох робітничих спеціальностей. А з початком пандемії також у сусідні країни поїхала і частина медиків. Там вони можуть заробляти у десятки разів більше.