ФОПів зобов’язують з 1 січня користуватись касовими апаратами: про РРО та фіскалізацію

З початку 2022 року більшу частину ФОПів зобов’яжуть користуватися касовими апаратами. Про це розповів заступник начальника відділу управління податкового аудиту ГУ ДПС в Дніпропетровській області Роман Дудник у студії каналу Відкритий. Відтак, з першого січня підприємці 2-4 груп, які працюють на єдиному податку, мають фіксувати свої розрахункові операції в обов’язковому порядку. 

              Замість касового апарату може використовуватись й інший реєстратор розрахункових операцій (РРО) – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції під час продажу товарів (надання послуг). Вважається, що так контролюючі органи зможуть виявити великі компанії, які діють під маскою фопів для уникнення податків. Від фіскалізації буде вигравати і держава, і споживач, який без чека не може за необхідності навіть довести факт покупки, кажуть податківці.

                “З серпня 20- го до кінця 21-го року застосовуються штрафні санкції за вчинення вперше 10%, за вчинення вдруге –  50% від проведених операцій без застосування касової техніки. З січня 22 року, дуже важливо, щоб на це звернули увагу, штрафна санкція буде за вчинення вперше 100% і за вчинення вдруге – 150%.  Це дуже суттєво по відношенню з тим, яка норма діє на сьогодні”, – повідомив заступник начальника відділу  аудиту ГУ ДПС Роман Дудник.