Чи буде тепло у Новомосковську, а також про ризик залишитися з холодними батареями

Згідно Меморандуму, який наприкінці вересня цього року Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу напрацювали, до кінця цього холодного періоду тарифи на тепло та гарячу воду для населення у Новомосковську не зростатимуть, – залишатимуться на рівні минулорічних.
Про це йшлося у доповіді керівника КП «Новомосковськтеплоенерго» Валерія Федорченка на засіданні виконавчого комітету Новомосковської міської ради 25 жовтня.
Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Тариф для абонентів КП «Новомосковськтеплоенерго» на 2021/2022 опалювальний період складе 1866,56 грн/Гкал (без ПДВ). (Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення (41,29 за квадратний метр опалювальної площі) та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ, – ред.).
Різницю ж між реальною вартістю та тарифами, які діятимуть, покриватимуть з бюджету міста. Тобто, підприємство дотуватиметься. Місто ж, згодом, нібито повинно отримати від держави певну суму компенсацій. Строків тут (коли саме?) у владі країни конкретно не визначили.
«Різниця в тарифах (тобто, враховуючи дійсну ціну газу) складе для підприємства, а в кінцевому рахунку для бюджету міста більше 24,5 мільйонів гривень. … Тут потрібно додати, що з огляду на результати минулих років, коли держава також повинна була виплатити певні компенсації і яких ми так і не побачили, робимо відповідні висновки – витрати ляжуть на міський бюджет. … А ще: термінів дії у Меморандуму, як таких – немає. Можливо він діятиме лише на опалювальний період. … Тут велике питання до боржників. Борг наразі становить більше 31,5 мільйонів гривень. У строк до 20 грудня ми повинні сплатити постачальникам нашим 70 відсотків вартості їх послуг (більше 21 мільйона гривень). А вже до 15 січня – ті 30 відсотків, що лишилися. … В разі несплати, підприємство може зупинитися. Садочки, школи, лікарні, та навіть ті, хто завжди вчасно сплачує, залишаться з холодними батареями. І це буде пряма відповідальність тих абонентів-жителів Новомосковська, які користуються теплом, а не платять…», – Валерій Федорченко.