Кабмін доручив відсторонити невакцинованих держслужбовців від роботи з 8 листопада

З 8 листопада невакцинованих держслужбовців та працівників, для яких Міністерство охорони здоров’я визначило обов’язковість вакцинації від COVID-19, відсторонятимуть від роботи.

                Відповідні зміни до постанови Кабміну №1236 оприлюднено на Урядовому порталі, повідомляє УНН. “Керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити… усунення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 відповідно до статті 46  Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та частини третьої статті 5 Закону України “Про державну службу”, крім осіб, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок щодо наявності протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданого закладом охорони здоров’я”, — йдеться у документі.

              Також змінами передбачено, що на час такого усунення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України “Про оплату праці” та частини третьої статті 5 закону України “Про державну службу“. Відсторонення працівників і державних службовців здійснюється шляхом видання наказу чи розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома осіб, які усуваються. Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, його зумовили.

                Ця вимога набирає чинності з 8 листопада 2021 року. Раніше своїм наказом від 7 жовтня Міністерство охорони здоров’я зробило обов’язковим вакцинацію проти COVID-19 для співробітників: центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; установ вищої, післядипломної, професійної перед вищими, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Цей наказ МОЗ набирає чинності за місяць.

                   Працівники установ освіти та органів виконавчої влади, які не прищепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть усунені від роботи без збереження заробітної плати, попереджали у міністерстві.