Що отримають місцеві влади за збереження тарифів на тепло

З метою непідвищення тарифів на опалення і гарячу воду для населення місцеві бюджети у 2022 році отримають додатково 4% при розподілі податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що складе близько 11 млрд грн.

                   Крім того, уряд надасть субвенцію тим громадам, які все-одно не зможуть самостійно покривати витрати підприємств ТКЕ для непідвищення тарифів. Про це, як поінформував Інтерфакс-Україна, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад. Раніше ми повідомляли, що Кабмін, НАК “Нафтогаз України”, Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад підписали меморандум, який передбачає непідвищення тарифів на гарячу воду і тепло до кінця опалювального сезону.

                 Як пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль,  підписаний меморандум створили для стабільності тарифів, одним з його пунктів є ця домовленість. “Меморандумом чітко визначено, що для незмінності тарифів у 2022 році держава передасть і направить місцевим бюджетам ПДФО в розмірі 4%, це не менше 11 млрд грн”, – сказав глава уряду. Він також зазначив, що уряд погодився залишити місцевим бюджетам у 2022 році 13,44% паливного акцизу, щоб вони могли підтримати комунальних виробників тепла.

                Крім того, меморандум передбачає фінансову підтримку частини громад з боку держави. “Ми розуміємо, що частина громад не зможе самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи і непідвищення тарифів. Тому з боку держави буде передбачена субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з 4-го кварталу поточного року”, – заявив прем’єр. Документ включає положення про безперебійному постачанні газу, щоб населення і соціальна інфраструктура були з теплом. Нагадаємо, що на початку цього року уряд вже підписував меморандум з місцевими владами про збереження тарифів.