В одному з міст Дніпропетровщини опалювальний сезон під загрозою зриву

На це є дві вагомі причини. Перша — ціна за газ, що виросла, а друга — неспроможність криворіжців потягнуть теперішні тарифи й як результат збільшення заборгованості по оплаті комунальних послуг.

               Про це повідомляє низка місцевих ЗМІ. Директор департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий нещодавно на сесії міськради Кривого Рогу доповідав про те, що підприємствами теплопостачання вже укладено договори на постачання газу для забезпечення опалювального сезону. Газ для цього придбали за ціною понад 24 тис. грн за м³.

              Двома підприємствами: «Кріворіжтепломережа» (комунальної форми власності) та «Кріворіжтеплоцентраль» (державне)вже закладено прогнозні показники тарифу на послуги теплопостачання для бюджетних та інших організацій на рівні 5,46 тис. грн за гігакалорію. А для населення новий тариф збільшується до 2.227 грн за гігакалорію. Розповів Карий і про іншу загрозу — борги населення за тогорічні компослуги. За його словами через те, що борги збільшилися на 13 відсотків, та склали понад 2,6 мільярда грн.

               Опалювальний сезон у Кривому Розі може й зовсім не розпочатися. За тепло містяни винні ще 1,1 мільярда грн. За рік заборгованість за послуги теплопостачання зросла на 200 мільйонів грн або на 22% відповідно. Але подібні лякалки від місцевих чиновників можна почути бодай що кожного року восени. Ясна річ, що другого Алчевську влада всіх рівнів просто не допустить. Й люди, хоч навіть й боржники, не будуть замерзати у своїх оселях. Якось воно та буде. Між тим опалювальний сезон може розпочатися вже дуже скоро, адже за правилами опалення повинні увімкнути тоді, коли на вулиці три дні поспіль середньодобова температура буде дорівнювати +8 °C.