Агрофірма на Дніпропетровщині утримувала 120 рабів

Столичні правоохоронці затримали групу осіб, які утримували 120 людей у трудовому рабстві.

Про це повідомила прокуратура Києва. За її інформацією, столичні правоохоронці затримали групу осіб, які організували на території Києва та Дніпропетровської області  схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві (ч. 2 ст. 149 КК України).

                Учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали де жити. Їм пропонували роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області, обіцяючи зарплату від 3000 до 4000 грн. на місяць,  безкоштовне житло та триразове харчування. Завербованих людей на мікроавтобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках без умов для проживання.

               Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях, а  у сезон – на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їх «заробіток» обмежувався сумнівним харчуванням 2-3 рази на добу та алкогольними напоями. На території будинків, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

               При спробі завербованими особами самовільно залишити територію бараків, вербувальники та їх довірені особи погрожували або били. Зловмисники  відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорта. 08.09.2021 правоохоронці провели 18 обшуків за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів. Вилучено чернетки, кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорта, пляшки із алкоголем та інші  докази протиправної діяльності. На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення відносно них злочину. П’ятьох вербувальників та бригадирів затримано у порядку ст. 208 КПК України.