В Україні офіційно зняті обмеження на відключення населення через заборгованість з оплати ЖКГ

Щоб відновити подачу комунальних послуг, доведеться сплатити послугу повторного підключення

В Україні офіційно набув чинності закон, який знімає обмеження на відключення населення через заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством в рамках адаптивного карантину (для нерозповсюдження коронавірусної інфекції). 

Зазначається, що на період карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Згідно з правками в законі, така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки. Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з червоної зони карантину.

Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам, окрім погашення заборгованості, доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

Нагадаємо, станом на кінець червня загальний розмір боргу громадян України за комунальні платежі досягнув 66,3 мільярда гривень. Також нещодавно виконувач обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що заборгованість на ринку електричної енергії за два роки роботи зросла до 36,7 млрд гривень.