У мера Запоріжжя проводять обшуки в кабінеті та навіть в авто

Співробітники Нацполіції проводять обшуки в Запорізькій міській раді, в кабінеті мера міста Володимира Буряка, його радників, в районних адміністраціях та комунальних установах. Про це повідомили в обласному управлінні Національної поліції, передає Ukrrudprom.

                      У слідчому управлінні ГУНП в Запорізькій області зазначили, що серія обшуків ініційована в рамках відкритого кримінального провадження за статтею “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. Спільно з управлінням стратегічних розслідувань і Запорізькій обласною прокуратурою правоохоронці обшукують не тільки кабінет мера Буряка і двох його радників.                    Обшукують також їх особисті автомобілі, які припарковані у внутрішньому дворі мерії. Була зачитана слідчими й постанова, яка санкціонує вищезгадані дії.

                     У документі перераховано декілька ґрунтовних правопорушень, в яких підозрюють місцевих чиновників вищого ешелону влади. Прокурори та їх колеги з управління стратегічних розслідувань вважають, що представники запорізьких КП, голови районних держадміністрацій та ще деякі невстановлені особи надають неправомірну вигоду меру Буряку.

                      Досудове розслідування справи зібрало ще більше доказів. Встановлено, що міський голова Запоріжжя разом зі своїми радниками та іншими особами систематично планують розкрадання бюджету міста. Втілюють вони свої наміри через призначення директорів комунальних підприємств, керівників департаментів та голів районних адміністрацій Запоріжжя. Тобто на посади, які дають змогу розпоряджатися бюджетними коштами, мер та його підлеглі ставлять своїх людей. Крім того, мер Буряк перший серед міських голів обласних міст за офіційними заробітками.

                        Його зарплата за перше півріччя 2021 року становить понад 700 млн гривень. Мабуть, таких заробітків недостатньо, й мер великого промислового міста країни не гребує й тіньовими схемами особистого збагачення.