У Дніпрі квартири переведуть на індивідуальне опалення (ВІДЕО)

Тисячу будинків відключать від центрального опалення. Та без тепла взимку нікого не залишать, кажуть у міськраді.

Квартири переведуть на індивідуальні котли. Таке рішення затвердили на минулій сесії. Ба більше, дозволи для встановлення власного опалення більше не потрібні.

Перелік будинків, які цьогоріч відключать від центрального опалення, затвердили у міськраді. Повністю перейти на індивідуальне опалення у місті планують за два роки, а поки почали з тисячі будинків. Нині від централізованого можуть відмовитися мешканці висоток, у яких котельні розташовані в підвалах.

«Реконструкція таких котельних заборонена. Є державні будівельні норми, які забороняють експлуатацію вбудованих чи прибудованих котельних. Дозволені тільки ті, які стоять на достатній відстані від будинку», — пояснив майстер теплової ділянки № 2 Володимир Науменко.

Також на індивідуальне опалення можуть перейти ті, хто мешкає у будинках на один, два чи три поверхи. Для них це питання економії.

«Останні півтора року ми розраховуємо тариф безпосередньо під кожен будинок. Виходить, що зараз мешканці одно-, дво-, триповерхових будинків платять у декілька разів більше, ніж мешканці багатоповерхівок. Так, мешканці багатоповерхівок платять 37 гривень, а мешканці невеликих багатоквартирних будинків — 110 гривень за квадратний метр», — розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Підключити індивідуальне газове опалення чи обрати електрокотел — мешканці вирішують самостійно, проте кожен будинок отримує рекомендації.

«Ми вже провели переговори з ДТЕК, обленерго та № “Дніпрогазом” щодо навантажень на мережі. Отримали від них рекомендації, яким будинкам варто перейти на газове опалення, а яким — на електричне. Більше того, планується проводити заміну електромереж у будинках, де буде перехід на електричне опалення», — розповів директор міського департаменту житлового господарства Владислав Грицай.

Готуватися до нового опалювального сезону можна вже зараз. Куди звертатися та що робити, підкажуть у департаменті житлового господарства, що на вулиці Воскресенській, 16.

«Люди також можуть звертатися на проспект Слобожанський, 29, ми будемо видавати технічні умови. З цими документами можна звернутися до “Дніпрогазу” та ДТЕК та отримувати подальшу документацію. Вони вже можуть починати відключатися від централізованого опалення», — сказав директор КП “Теплоенерго”.

Тим, хто бажає перейти на індивідуальне опалення та не має боргів, — у мерії обіцяють компенсувати вартість обладнання. Кажуть, сума за котел буде ринкова та єдина для всіх. А ті, у кого борг є, можуть погасити його до 15 жовтня і теж претендувати на відшкодування.