У Києві від коронавірусу померла жінка, привита вакциною Moderna

У Києві 50-річна жінка померла від коронавірусу після уколу першою дозою вакцини Moderna. Про це повідомив глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко. У Києві 50-річна жінка померла в реанімації інфекційного відділення Київської міської лікарні № 4 після вакцинації.

                  Відомо, що недавно вона повернулася з Туреччини і була вакцинована однієї дозою вакцини Moderna. В той же день, коли прищепилася, вона захворіла на гостру форму COVID. «Жінка повернулася з Туреччини 1 серпня, 5 серпня прищепилася вакциною Moderna і в той же день відчула перші симптоми хвороби.

                Вже через чотири дні, 9 серпня, жінка була госпіталізована в інфекційне відділення, а 10 серпня вранці померла », – розповів Кравченко. Пацієнтка поступила в лікарню зі скаргами на лихоманку, слабкість, а після госпіталізації сатурація у неї (рівень насичення крові киснем) була критичною – 40%. З киснем – 68-70%, що також нижче норми (близько 95%).

               «Це перший випадок в Україні, коли захворювання COVID-19 з наступним летальним результатом збіглося за часом з вакцинацією препаратом Moderna. Сергій Кравченко передав цю інформацію міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, і вони домовилися про зустріч», – сказано в повідомленні.