Мешканцям Новомосковська відключають централізоване опалення(ВІДЕО)

Жителів Новомосковська відключають від центрального теплопостачання. Дві котельні вже припинили свою роботу. Що пропонують натомість?

Котельня на вулиці Спаській обслуговувала більше двадцяти будинків. Однак під час наступного опалювального сезону вона працювати не буде. Такий крок — частина першого етапу децентралізації теплопостачання. Мешканцям радять встановлювати електричні опалювальні пристрої. Деякі з містян цим рішенням не задоволені.

“Сказали, ціни будуть підніматися, усе буде дуже складно. Усі нервуються, на вулиці вже і збори були, бо світло вимикається”, – говорить місцева жителька Єлизавета Охрименко.

Втім, є також й ті, хто такий перехід підтримує.

               “Нам зараз кабелі нові провели, то в нас добре. Якщо струм буде, то буде нормально. Тільки дорого, от цього місяця 500 гривень за світло з людини”, – каже місцевий житель Микола Сисоєв.

Міський голова Сергій Рєзнік розповідає: котельні, як вже припинили свою роботу, забезпечували теплом усього 440 абонентів.

              “У нас створена комісія, виділені кошти на те, щоб усім, хто напише заяви, що не в змозі встановити індивідуальне опалення, його встановити. Ми для цього виділили достатньо коштів, комісія вже працює. Перші 37 заяв опрацьовані”, – говорить міський голова Новомосковська.

              Перелік документів для отримання допомоги, а також адреси пунктів прийому заяв є на сайті міськради. Сергій Рєзнік каже: за минулий опалювальний сезон борг населення перед Теплокомуненерго склав більше 41 мільйона гривень.

              “Немає механізму, щоб відключити окреме приміщення. На відміну від того ж електропостачання. У нас погана платіжна дисципліна, котельні працюють з 1971 року. Вони потребують серйозної реконструкції, на це треба по місту не менше 170 мільйонів гривень. У міста таких коштів немає”, – пояснює очільник міста.

За словами міського голови, для нормальної роботи індивідуального електроопалення у місті проведуть модернізацію та заміну електромереж.