ДБР на Дніпропетровщині затримало на хабарництві податківця – антикорупціонера

Державне бюро розслідувань проводить системну роботу щодо викорінення корупції серед працівників органів виконавчої влади.

                   За повідомленням сайта бюро, слідчі Територіального управління ДБР у Полтаві затримали начальника одного із відділів управління з питань запобігання та виявлення корупції Державної податкової служби у Дніпропетровській області, який вимагав хабарі у підприємців. За попередньою інформацією, посадовець погрожував компаніям з різних сфер бізнесу створенням штучних перешкод, якщо вони не будуть сплачувати «щомісячну данину».

                  У разі відмови податківець обіцяв організувати позапланові перевірки, призупинити їхню діяльність або призначити чималі штрафи. 4 червня 2021 року під час одержання чергового «платежу» податківця затримали. Він мав при собі 350 тис. гривень які, ймовірно, отримав раніше від інших підприємців. Перевіряється можлива причетність до злочинної схеми інших податківців регіону. Затриманому повідомлено про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою, що займає відповідальне становище, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

 

 

 

                  Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. 7 червня 2021 року суддею обрано щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативною внесення застави у 4,5 млн гривень. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області.