В Дніпрі суд визнав незаконним стягування плати за парковку

Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав незаконним пункт рішення міської ради, яким було встановлено тариф на паркування у розмірі 10 гривень. Заперечувати поки це рішення мерія Дніпра не стала, пише до Facebook голова правління «Громконтроля» Денис Селін. Він написав, що вже днів на 10 або довше парковки в місті знову стали безкоштовними. «Це стало можливим тому що ми в квітні виграли суд і скасували вересневе рішення, а міськрада протягом місяця не подав апеляцію. На рішення суду є відмітка, що воно набрало законної сили», — пише Селін.

 

 

 

 

 

 

                  Та додає, що міськрада може зараз відновити терміни та подати апеляцію, але на невеликий період у 10-15 днів. У квітні 2021 року активісти ГО «Громадський контроль» виграли суд і скасували вересневе рішення міськради Дніпра. Відповідачами у справі про тарифи за парковку була саме міська рада та разом з нею оператор парковок ТОВ «Парк Сервіс групі». Ще раніше, перед виборами у 2020 році, в Дніпрі суд скасував базове рішення виконкому міськради, яким встановлюється тариф на паркування в місті. До виборів плата за паркування в місті взагалі не стягувалася. Однак, після місцевих виборів в Дніпрі почали штрафувати водіїв за неоплачену парковку.

                   Про становлення тарифів активіст приділяє увагу окремо, наголошуючи на тому, що всупереч постанові Кабміну тарифи не розглядалися публічно, оператори парковок з голови «вирахували» ціну за паркування. «Розрахунками це складно назвати просто ряд цифр які хлопці взяли для підгонки потрібних тарифів. Якщо фірмі Кадак можна подавати свої розрахунки і їх готова затвердити міськрада, то давайте Громконтроль подасть свої розрахунки і їх затвердить міськрада», — глузує голова ГО «Громадський контроль».