Медведчука підозрюють у державній зраді: СБУ проводить обшуки у нього вдома

У будинку проросійського політика Віктора Медведчука по вулиці Монтажників в Києві проходять обшуки. Про це повідомили джерела ZN.UA в Службі безпеки України. Там політик разом з сім’єю живе поки в основному будинку в Пущі-Водиці проводять капітальний ремонт. Джерело повідомило, що зовнішнє оточення території забезпечує спецпідрозділ СБУ «Альфа». Зокрема, на відповідній території розташовані кілька будівель, обнесених одним парканом.

                         Як стало відомо пізніше з Фейсбуку генерального прокурора України Ірини Венедіктової, депутатам Верховної Ради від фракції «Опозиційна платформа за життя» Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку уло підписано підозру в державній зраді. «За результатами вивчення зібраних матеріалів справи, я дійшла висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити цим «парламентарям» про підозру. Вважаю, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних«, — написала генпрокурорка. Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п’яти росіян і трьох громадян України. Серед тих, хто потрапив під санкції виявилися Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталія Лавренюк — фактична дружини Тараса Козака.

                         Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод в РФ, що поставляє продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР». Незадовго до цього президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО про накладення п’ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» і їх формального власника — члена парламентської фракції ОТЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також виявилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.