СБУ виявила масштабну схему фальсифікації ПЛР-тестів на коронавірус

Служба безпеки України заблокувала нову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів за допомогою працівників приватних медичних установ, які «якісно» підробляли результати тестів з внесенням інформації в додаток «Дій вдома». Як повідомляє прес-центр СБУ, зловмисники вступили в змову з персоналом приватних лабораторій для підробки довідок про їх результати.

                Організатори розміщували рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок з негативними результатами тестів. «Послугу» пропонували українським громадянам, які повернулися з-за кордону для ухилення від обов’язкової 14-денний самоізоляції. «Співробітники СБУ задокументували масове виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури. Вартість «послуг» коливалася в залежності від терміновості видачі довідки і досягала 1 тис. Грн.

                Уже попередньо встановлено кілька сотень громадян, які здавали тести в цих клініках. Також зафіксовано, що персонал медичних закладів вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку «Дій вдома», — сказано в повідомленні.

                 Під час обшуків в Києві правоохоронці вилучили касові книги і квитанції, сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів та інші матеріали, що підтверджують проведення операцій. Зараз тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за статтями 190 і 366 Кримінального кодексу України.