На Дніпропетровщині судитимуть злочинну групу на чолі з колишнім посадовцем РДА за розтрату бюджетних мільйонів

Дніпропетровська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно колишнього посадовця райдержадміністрації, підприємця та інженера-землевпорядника за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.3 ст.28 ч.1 ст.366 КК України (розтрата бюджетних коштів, легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, та службове підроблення).
Про це інформує пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури.
                    За даними слідства, у грудні 2019 року перший заступник однієї з районних державних адміністрацій в області (на момент скоєння злочину виконував обов’язки голови РДА) з метою заволодіння бюджетними коштами, організував злочинну групу, до складу якої входили фізична особа-підприємець та інженер-землевпорядник.
                   Так, посадовець РДА уклав з підприємцем удавані договори про проведення інвентаризації земель, їх грошової оцінки та виготовлення документації із землеустрою. У подальшому з відома інженера-землевпорядника зловмисники склали кошториси та акти здавання-приймання виконаних послуг, які фактично не надавались, внаслідок чого безпідставно отримали понад 4,3 млн грн бюджетних коштів.
                     З метою прикриття злочинної діяльності та надання зовнішніх ознак її законності, учасники групи виготовили технічну документацію, яка за своїм змістом не відповідає вимогам чинного законодавства та умовам договорів. Крім того, під час виготовлення вказаної документації інженер-землевпорядник, який є співробітником ТОВ, використовував реквізити, печатки, дозвільні документи товариства та відомості про його працівників без їх згоди.
Оперативний супровід здійснювався співробітниками Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Національної поліції України.