Відеофіксація замінить понятих та свідків під час перевірки на сп’яніння і евакуації авто

Верховна Рада ухвалила закон, в якому прописано, що при відеофіксації затримання авто інспекторами з паркування та поліцейськими відбувається без понятих, а перевірка на сп’яніння — без свідків.
Про це інформує «Судово-юридична газета».
               16 лютого Верховна Рада ухвалила як закон законопроєкт 2695, який встановлює нові процедури притягнення водіїв до відповідальності, а також посилює штрафи.
Що стосується процедури, то стаття 265−2 КпАП доповнюється нормою, згідно з якою у разі фіксації обставин тимчасового затримання транспортного засобу в режимі фотозйомки (відеозапису) таке затримання відбувається без присутності понятих. Таке тимчасове затримання можливе, якщо є підстави вважати, що має місце порушення правил зупинки, стоянки, які створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки або стоянки на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою тощо.
                 Аналогічні зміни вносяться до статті 265−4 КпАП, яка регулює тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування.
Тимчасове затримання транспортного засобу інспектором з паркування здійснюється шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик або стоянку за допомогою спеціального автомобіля — евакуатора і дозволяється виключно у випадках, встановлених 265−4 КпАП.
Тобто, якщо у інспектора з паркування є можливість зняти затримання на фото або відео, то поняті йому не потрібні.
                 Також змінюється порядок відсторонення особи від керування транспортним засобом.
Так, до статті 266 КпАП вносяться зміни, які передбачають, що огляд водія на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів.
                 Під час огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться в присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.