Екс-нардеп з Новомосковщини уникнув покарання за брехню в деклараціях

Кримінальні провадження за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо недостовірного декларування на понад 30 млн грн закрито завдяки рішенню КСУ. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства. «Ці провадження були зареєстровані за матеріалами, які Національне агентство з питань запобігання корупції направило до правоохоронних органів у 2020 році після встановлення ознак недостовірного декларування (ст. 366-1 Кримінального кодексу України) за результатами повної перевірки декларацій», – йдеться в повідомленні.

                   Правоохоронні органи закрили ці провадження, оскільки рішенням КСУ статтю 366-1 КК України визнано неконституційною. Серед найбільш резонансних випадків – справа Нестеренко Вадима Григоровича, народного депутата України VIII скликання від Блока Петра Порошенка, який не задекларував корпоративні права на 769,8 тис. грн. Нагадаємо, Вадим Нестеренко був латифундистом у Дніпровському, Новомосковському та Магдалинівському районах.

                   

 

 

                  ЗМІ величали його мало не хресним батькоммісцевого рейдерства, а фермери – напряму називали організатором нещодавніх озброєних нападів на господарства в районі. На дочасних перевиборах Верховної Ради у минулому році Вадим Нестеренко не зміг переобратися. Всього з травня 2020 року НАЗК встановило недостовірне декларування за ст. 366-1 КК в 97 деклараціях. Матеріали були направлені до правоохоронних органів.

                   Через рішення КСУ притягнути до відповідальності осіб, які вказали недостовірні відомості в деклараціях, наразі неможливо. Робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлене можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо. «Ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання ситуації, спричиненої рішенням КСУ, і це допоможе відновити повноцінний функціонал НАЗК», – резюмується в повідомленні.