У квітні в центрі площі Героїв збудують “Браму” на честь загиблих Героїв АТО!

На сайті міської Ради Новомосковська з’явилась інформація, що до установки пам’ятника воїнам АТО.

Хочемо зазначити, що нещодано в соціальній мережі facebook  з явно провакаційними намірами,була розповсюджена не правдива інформація щодо НЕ СТВОРЕННЯ меморіалу загиблим українським воїнам під назвою «Брама».  Телеканалом “Самарь”,який належить бувшому нардепу від Новомосковська  Нестеренко. Є певні вимоги по проведенню тендерної процедури і на це потрібен час. Тому Героїв міста, Героїв країни потрібно згадувати з вдячністю за те, що віддали саме дороге що є у людини – це життя за усіх нас. Не потрібно їх чесним ім’ям маніпулювати та розповідати публічно громаді міста вигадки!

Отже читайте що вже зроблено і що буде зроблено для того, щоб у квітні меморіал загиблим українським воїнам під назвою «Брама» був встановлений на площі Героїв.
Нагадаємо, що комісія Новомосковської міськради затвердила макет меморіалу загиблим українським воїнам ще в 2017році під назвою “Брама”. (звертаємо вашу увагу в 2017р.!!).

Ескіз-переможець виявився найкращим серед 11 робіт, представлених на суд чиновників міськради, депутатів, архітекторів, родичів загиблих в АТО, а також представників громадськості. Зупинилися на варіанті київського скульптора Олександра Михайлицького під назвою “Брама”, що символізує воїна, який переходить в захист Батьківщини через ворота у вигляді козацького хреста. При цьому воїн озирається впівоберта.

 

 

 

Меморіал буде виконано в наступних масштабах: загальна висота – 3,66 м, висота постаменту – 80 см, висота фігури солдата – 2,20 м, ширина меморіалу – близько 3 м. Вся площа забудови займе приблизно 30м.кв.

На 2020р. в бюджеті міста були закладені кошти щоб розпочати роботи восени. ХОЧЕМО ТАКОЖ ЗВЕРНУТИ УВАГУ , ЩО В 2020 р. БУЛИ ВИДІЛЕНІ КОШТИ!!!! Чому не 2017р.,не 2018р., не 2019р., ???  Чому саме тоді не бігали і не кричали хто зрадник та хто не хоче ствити пам’тник!!?? Тоді всі сесії та засідання виконкомів,були в закритому, тайному режимі!!   На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація на встановлення пам’ятника, який включає саме курган і браму без воїна. Очікувана вартість 1млн.772тис.грн на виготовлення кургану. В бюджеті міста вже ці кошти передбачені. Загальну вартість меморіалу загиблим українським воїнам «Брама» сьогодні важко назвати, але це приблизно 4млн.грн. Остаточна вартість залежить від складності фігури. Кошти близько 2млн.грн. будуть закладені в бюджет міста на 2021р. для того, щоб в березні меморіал загиблим українським воїнам під назвою “Брама” з`явився на центральній площі міста.

Зараз повторно оголошено тендер на виготовлення «Брами». Перший тендер було об’явлено 7 серпня. 18 серпня аукціон не відбувся, тому що був тільки один учасник. 26 серпня тендер оголосили ще раз, а 11 вересня буде аукціон.
Кінцева вартість робіт буде відома після аукціону, тобто 11 вересня. На початок жовтня буде зареєстрований договір у казначействі. І після цього розпочнеться фінансування.
Якщо аукціон другий раз не відбудеться, то буде проведена переговорна закупівля. В цьому випадку реалізація проєкту розпочнеться також у жовтні.
Нещодавно Міський Голова Віктор Літвіщенко провів зустріч зі скульптором Олександром Михайлицьким. Метою зустрічі було обговорити строки, деталі виготовлення та встановлення меморіалу з дотриманням всіх побажань родичів загиблих героїв.

 

САМЕ ЦЕ ЗАСІДАННЯ НАМАГАЛИСЯ ЗІРВАТИ ПСЕВДО СМІ ! З  якою метою?? Вирішувати вам , шановні містяни!!

 

Також обсудили терміни виготовлення скульптурної композиції, а це приблизно 6 місяців.

Передбачаються наступні дії і роботи:
– виготовлення скульптури Бійця метрова модель з глини, формовка і відливка в гіпсі;
– виготовлення каркасу для скульптури Бійця натуральний розмір – 2,2м.;
– прокладка з глини скульптури Бійця в натуральному розмірі – 2,2м.;
– – виготовлення скульптури з глини в натуральній розмір – 2,2м.;
– створення гіпсової форми;
– відливка моделі в натуральний розмір з воску;
– відливка фігури бійця з бронзи;
– чеканка, тонування фігури Бійця по бронзі;
– транспортування та монтаж скульптури;
– виготовлення деталей композиції з каменю;
– транспортування і монтаж деталей з каменю.
Найближчим часом скульптор Олександр Михайлицький розпочне роботи над ескізом і вдосконаленням цієї метрової моделі. На зустрічі було визначено, що бійця і хрест заплановано монтувати разом. Щоб не мати проблем з готовим об’єктом.

Встановлення пам’ятника в честь воїнів АТО передбачає наступні роботи:
– огородження міста будівництва розміром 15м.*15м.
– демонтаж плитки на площі Героїв;
– розробка ґрунту вручну в траншеях глибиною до 2м. без кріплень з укосами, група грунтів 2;
– навантаження ґрунту на автомобілі-самоскиди;
– робота на відвалі, група грунтів 2-3;
– засипка траншей, пазух котлованів і ям, група грунтів 1;
– улаштування бетонної підготовки бетон важкий В 7,5 (М100);
– улаштування залізобетонних фундаментів загального призначення об’ємом більше 25м3 бетон важкий В 25 (М350);
– установлення закладних деталей;
– улаштування покриття з фігурних елементів мощення з приготуванням піщано-цементної суміщі;
– виготовлення та монтаж скульптурної композиції «Брама» (без бронзового воїна).

Тому чекаємо 11 вересня згідно тендерним вимогам та у жовтні розпочинаємо роботи над створенням меморіалу загиблим українським воїнам під назвою «Брама».

Слава Україні! Героям Слава!
Меморіалу загиблим українським воїнам під назвою «Брама» у Новомосковську бути!

Надалі по цьому питанню ми будемо вас інформувати!