Нововведення фінмоніторингу:купив квартиру поясни звітки гроші

Нововведення фінмоніторингу зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири

У четвер, 27 серпня, в прес-центрі ІА «Міст-Дніпро» відбувся круглий стіл на тему: «Звідки гроші: нововведення фінмоніторингу зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири».

У круглому столі взяли участь:
— Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.
— Депутат Дніпровської міськради, член постійної комісії з питань будівництва та архітектури Олександр Сирота.

Депутат Дніпровської міськради, член постійної комісії з питань будівництва та архітектури Олександр Сирота повідомив, що нововведення фінмоніторингу, які зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири, — ініціатива очікувана і цілком логічна. За його словами, жодна цивілізована держава не може собі дозволити, щоб тіньовий ринок за обсягом перевищував легальний у будь-якому виді бізнесу.

«Сегодня это выглядит так, что люди, которые хотят осуществить крупную сделку, в первую очередь, по приобретению недвижимости, вынуждены декларировать свои доходы.

Те, кто своевременно этой задачей озаботился, давно нашли решение этому вопросу. Но большая часть покупателей недвижимости оказались в ситуации, когда есть деньги и желание, но нет возможности показать легальный источник дохода», – сказав Сирота.

Найпозитивніше – що влада не почала «рубати з плеча» і розуміє важливість функціонування будівельної галузі для міста, країни і бюджету будь-якого рівня », – продовжив він.

Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга прокоментував нововведення фінмоніторингу, які зобов’язують покупців перед придбанням квартири декларувати свої доходи. Він також дав прогноз щодо цін на нерухомість: за його словами, вони залишаться стабільними.

«Новшества финмониторинга, которые обьязывают граждан перед покупкой квартиры объяснять происхождение своих доходов, с одной стороны, стимулируют строительство, а с другой – бьют по покупателю требованием мониторить его ресурсы.

Если делать прогнозы касательно цен на рынке недвижимости, то вряд ли они упадут: количество строящейся недвижимости – высоко. И здесь, скорее, не стоимость квадратного метра, а его обслуживание будет расти», – зазначив Володимир Косюга.

Експерт додав, що для запобігання складнощів з покупкою нерухомості, необхідно, в будь-якому випадку, легалізувати свій дохід. Інакше, ризикуєте отримати відмову в угоді.