У Дніпрі суддя-хабарник судить прокурора за хабарництво(ВІДЕО)

Суддя Кіровського районного суду Дніпра Геннадій Підберезний став відомим на всю країну, коли хабар привіз просто до кабінету тоді ще антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Вироку судді досі немає, тож він повернувся до роботи. І вже два роки після затримання вершить правосуддя. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Три роки тому країну приголомшили кадри, що відзняла прихована камера, коли суддя Геннадій Підберезний перераховував стоси купюр просто в кабінеті антикорупційного прокурора. За даними слідства, тоді Геннадій Підберезний разом із колегою Наталею Овчаренко привезли 50 тисяч доларів. А пропонували взагалі триста, заявив голова антикорупційної прокуратури. Каже, хотіли аби він закрив провадження щодо двох суддів, яких раніше упіймали на хабарях в Кіровському суді Дніпра.

Підберезного тоді затримали та відрапортували про здирників у мантіях. А за пів року він, все ще підозрюваний, повернувся до свого ж суду. Щоправда, нині не голова, а звичайний суддя. Чому повернувся та як почувається у кріслі судді під підозрою, тоді говорити не хотів.

Як пояснили тоді у Генпрокуратурі, не встигли вчасно подовжити термін відсторонення його від суддівства. Вже два роки Геннадія Підберезного судять у столиці. Обвинувальний акт направлено до Шевченківського районного суду міста Києва.

Та це не заважає йому у Дніпрі судити прокурора, якого упіймали на хабарі. 5 років тому після отримання трьох тисяч доларів прокурора Петриківського району затримала СБУ. Та вироку і досі нема. Підсудний прокурор на свободі. На чергове засідання ТСН знов не пустили.

За даними слідства, прокурор, якого судить Підберезний, вимагав з чоловіка хабар, аби не відкривати щодо нього провадження. Історія дуже схожа на ту, в якій підозрюють самого суддю.

«Відповідно до Кодексу професійної етики прокурорів, я не можу давати коментарі щодо суду, оскільки у нас є вимога щодо поваги, до незалежності суддів», — заявив прокурор генеральної інспекції Офісу генпрокурора Євген Саєнко.

Свідок у справі каже, що процес навмисне затягується. Він просить не показувати обличчя:

«На мене тиск, на членів моєї сім’ї. Суддя, який розглядає справу по прокурору, сам притягався за дачу хабара, тому сподіватися на об’єктивність в розгляді цієї справи — як?».

Поки ж і судді, якого обвинувачують у хабарництві, і прокурору, якого він судить зараз, загрожує однакове покарання. За Кримінальним кодексом — 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.