До суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника митного посту Дніпропетровської митниці ДФС та старшого інспектора цього ж посту.

На Дніпропетровській митниці телевізори обернулися на гідроакумуляторні баки.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника митного посту «Центральний» Дніпропетровської митниці ДФС та старшого інспектора цього ж посту.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Слідчі територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, встановили, що у січні 2018 року посадовці митниці, зловживаючи своїм службовим становищем, розмитнили телевізори з Китаю, вартість яких становила понад 300 тис. дол. США, – під виглядом гідроакумуляторних баків.

Внаслідок таких дій, державному бюджету України завдано збитків на суму 2,7 мільйони гривень.

«Підозру про вчинення кримінального правопорушення митникам було оголошено в 2019 році, але незважаючи на це підозрювані були призначені до Державної митної служби України, у тому числі на керівні посади», – акцентує ДБР.

Таким чином митники обвинувачуються у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, а також службовому підробленні, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

«Під час досудового розслідування прокурором у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про стягнення на користь держави в особі Дніпропетровської митниці ДФС грошових коштів у сумі 2,7 мільйони гривень солідарно з підозрюваних та підприємства-імпортера», – йдеться також в повідомленні.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Дніпропетровської області. Оперативний супровід – відділ внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області.