Небезпека коронавірусу на Дніпропетровщині залишається

Голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник попередив, що зарано казати про перемогу над коронавірусом.

Зокрема, всього на даний момент в Дніпропетровській області підтверджено 1004 випадки захворювання на COVID – 19. З яких 724 видужали.

На даний момент в лікарнях лежить 39 осіб, у 30-ти з них – пневмонія. Підключені до апаратів ШВЛ 2 людини.

Всього з початку карантину важко перенесли хворобу 33 людини, до апаратів ШВЛ були підключені 9 осіб.

Померлих за весь період 23 людини. Всі вони мали важкі супутні діагнози: рак, тромбоз, цукровий діабет, ішемічну хворобу серця, інсульти.

У приблизно 90% осіб, з усіх, у кого був позитивний тест, ніяких симптомів не було.

У скринінговий день, з 389 хворих, лише у 10% були симптоми.

Для порівняння статистика захворюваності на пневмонії: за 1 квартал минулого року – 3 852 хворих, за 1 квартал поточного року – 3 521.

Загальна статистика смертності: 1 квартал минулого року 13 936, 1 квартал поточного року – 13 416.

«Ці дані зовсім не означають, що потрібно розслабитися і перестати дотримуватися запобіжних заходів. Небезпека залишається до тих пір, поки вченими не знайдено ефективні ліки. І заради справедливості варто відзначити, що у важких пацієнтів, перебіг хвороби був дуже складним. Лікарі лікарні Мечникова використовували всі свої сили і ресурси, що б вилікувати цих пацієнтів», – заявив Святослав Олійник.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні зареєстровано 758 нових випадків COVID-19. Це – новий антирекорд від початку пандемії. Також антирекорд встановлено і за кількістю смертей. За добу померла 31 особа.