Конфлікт в Індустріальному райсуді Дніпра, вийшов за межі України.

Суддя Індустріального районного суду м.Дніпропетровська Кухтін Геннадій Олексійович свідомо замовчував незаконність дій голови суду.

Про це йдеться у доповіді, альтернативній до третьої Щорічної доповіді про стан незалежності суддів за 2019 рік, оприлюдненої Вищою радою правосуддя (ВРП) у 2020 році. Документ опублікований на сайті «Реанімаційного пакету реформ».

З нього, зокрема, можна дізнатися про конфлікт екс-голови Індустріального райсуду Кухтіна та теперішнього голови Індустріального райсуду Шофаренко Юрія Федоровича.

 

 

 

 

 

 

«17 жовтня 2019 року до ВРП з повідомленням про втручання звернувся суддя Індустріального районного суду м.Дніпропетровська Г. Кухтін. Загалом повідомлення зводиться до пояснень з приводу поданої проти нього головою суду дисциплінарної скарги. Проте в ньому він також наводить відомий йому факт незаконного втручання головою суду в автоматизований розподіл справ, який мав місце ще в серпні 2018 року.

Тобто до подання головою суду скарги на суддю він свідомо замовчував незаконність дій голови суду», – пишуть експерти-правники ГО «Центр політико-правових реформ».

В опублікованій скарзі судді Кухтіна до ВРП йдеться, зокрема:

«Під час мого перебування на лікарнному, за розпорядженням Шофаренка Ю.Ф., в непередбачений процесуальним законодавством спосіб та безпідставно було здійснено втручання в автоматизований розподіл справ та справу № (номер заретушований – ред.) щодо (заретушовано – ред.), обвинуваченого у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України передано до розподілу.

При цьому згідно Звіту про повторний автоматичний розподіл справ між суддями від 03.08.2018 року на час проведення автоматичного розподілу у виборі доповідача фактично брав участь тільки один суддя Шофаренко Ю.Ф., інші судді були виключені з розподілу, тобто справа була передана судді Шофаренко Ю.Ф. безальтернативно

При цьому, згідно звіту про повторний автоматичний розподіл справ між суддями від 03.08.2018 року на час проведення автоматичного розподілу у виборі доповідача фактично брав участь тільки Шофаренко Ю.Ф., інші суддя були виключені з розподілу, тобто справа була передана судді Шофаренку Ю.Ф. безальтернативно».

На сайті ВРП вказано, що перед цим суддя Шофаренко, як голова суду, скаржився на самоусунення судді Кухтіна від здійснення правосуддя.

Зокрема:

«Загальними зборами суддів Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 24 червня 2014 року було висловлено недовіру голові Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Кухтіну Г.О. та достроково звільнено з посади голови зазначеного суду.

Суддя Кухтін Г.О. до завершення цих зборів суду, залишив приміщення де проходили збори, видав наказ голови суду про надання собі відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шести років від 23 червня 2014 року і перебував у відпустці до 3 квітня 2018 року.

Після виходу з відпустки по догляду за дитиною суддя Кухтін Г.О. з 18 по 23 квітня 2018 року, з 27 червня по 2 липня 2018 року, з 9 по 20 липня 2018 року, з 1 по 18 серпня 2018 року перебував на лікарняному, з 8 жовтня по 7 грудня 2018 року – у черговій щорічній відпустці, з 12 грудня 2018 року по день звернення зі скаргою до Вищої ради правосуддя (2 січня 2019 року) – перебуває на лікарняному.

При надмірному рівні судового навантаження у суді, відсутності належної кількості суддів у судді, самоусунення судді Кухтіна Г.О. від здійснення правосуддя негативно впливає на якість та строки розгляду справ, що в першу чергу порушує права та інтереси громадян, які звертаються до суду за судовим захистом».

Через тиждень після отримання повідомлення судді Кухтіна від 17.10.2019, ВРП відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно нього.

08 травня 2020 року в Індустріальному райсуді відбулися збори суддів для обрання на адміністративні посади. За результатами таємного голосування, головою Індустріального райсуду м.Дніпропетровська строком на 3 роки обрано суддю Юрія Шофаренка.

Цікаво також, що позавчора, 12 травня 2020р., Центр протидії корупції, ВГО «Автомайдан», Transparency International Ukraine, Фундація DEJURE та Центр політико-правових реформ звернулися до Президента Зеленського із закликом до перезавантаження Вищої ради правосуддя.

«Замість того, щоб карати недоброчесних суддів, ВРП покриває їх недостойні вчинки та сприяє їх кар’єрному просуванню, тоді як чесні та незалежні судді постійно зазнають утисків з боку ВРП», – пишуть громадські експерти-правники.

 

 

 

 

 

 

 

джерело