Псевдоработник СБУ с подручными, “доили” жителя Днепра

Прокуратурою Дніпропетровської області скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох громадян за вимагання грошових коштів за попередньою змовою, самовільне присвоєння владних повноважень та легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ч.2 ст.189, ч.1 ст.353 та ч.1 ст.209 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Дніпропетровської області.

За даними слідства, з червня по вересень минулого року вказані особи, за попередньою змовою, незаконно вимагали від потерпілого – мешканця Дніпра – грошові кошти, погрожуючи заподіяти йому та членам його родини тяжкі тілесні ушкодження.

«При цьому один зі зловмисників представився працівником Управління Служби безпеки України, самовільно присвоївши собі владні повноваження службової особи», – йдеться в повідомленні.

Слідство виявило, що в подальшому, з метою приховування незаконного походження отриманих від злочинної діяльності коштів, «працівник СБУ» здійснив низку фінансових операцій з грошима, що передували їх легалізації.

Внаслідок таких дій потерпілому спричинено майнову шкоду на суму понад 160 тис. грн.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалось СУ ГУНП в області за оперативного супроводження Головного Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України в м. Дніпро, процесуальне керівництво – прокуратурою Дніпропетровської області.

Обвинувальний акт щодо вказаних осіб скеровано до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська для розгляду по суті.