Медиків Дніпропетровщини навчають, як поводитися при підозрі або виявленні коронавірусної інфекції

Нині на Дніпропетровщині в усіх центрах первинної меддопомоги сімейні лікарі разом із фельдшерами «швидких» відпрацьовують дії з виявлення коронавірусної інфекції. Такі заняття запровадили, аби медики на практиці «стикнулися» з «хворим» на інфекцію, навчилися діяти чітко, злагоджено, професійно.

Про це сповістив директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк, передає пресслужба ДніпроОДА.

Загалом заняття пройдуть в усіх 68 ЦПМСД та 414 амбулаторіях області.

Наприклад, тренінг вже провели на базі центру первинної меддопомоги Покрова. До нього долучилися сімейні лікарі Нікополя, Марганця, Кривого Рогу, Томаківки.

Для учасників змоделювали ситуацію. Жінка тільки-но повернулася з Італії, в неї підвищилася температура, тож вона прийшла до місцевого ЦПМСД.

«Відпрацювали всі дії від «А» до «Я». Від звернення «хворої» до реєстратури, огляду її лікарем, виклику «швидкої» – до визначення лікарні, в яку мають доставити жінку. При цьому врахували всі заходи безпеки, які повинен здійснити лікар», – розповів головний лікар Покровського ЦПМСД Олексій Леонтьєв.

Такі тренінги допомагають покращити роботу Центру, побачити «прогалини», що потребують негайного усунення, підкреслив Олексій Леонтьєв.

«Усі медзаклади області мають чіткі інструкції, як діяти у разі виявлення хворого на коронавірус або підозри такої інфекції у пацієнта. Теорію лікарі мають добре відпрацювати на практиці. Життя завжди вносить свої корективи, тож краще їх врахувати заздалегідь. Аби у реальній ситуації діяти оперативно і максимально убезпечити себе та інших від небезпечної інфекції», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Валерій Сердюк.

Навчально-тренувальні заняття з виявлення коронавірусної інфекції на Дніпропетровщині організовані Дніпропетровською облдержадміністрацією разом із Дніпропетровським обласним лабораторним центром МОЗ, облцентром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, облцентром громадського здоров’я.