Сьогодні «справа судді Леонова» з Дніпра, вперше слухатиметься у ВАС по суті

Підозрюваний у одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, – колишній суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпра Леонов Андрій Анатолійович просив про здійснення розгляду його справи у закритому судовому засіданні. Проте суд відмовив.

 

 

Перше засідання «справи судді Леонова» по суті відбудеться сьогодні, 16 березня, о 13:00.

 

Скрин даних порталу «Судова влада України»

 

Справу розглядатиме колегія Вищого Антикорупційного суду (ВАС) у складі головуючого судді Федорова Олега Володимировича, суддів Шкодіна Ярослава Віталійовича та Задорожної Лариси Іванівни.

Про це повідомляється в документах, опублікованих у Єдиному держреєстрі судових рішень, а також на порталі «Судова влада України» відносно справи № 317/2973/18.

Взагалі, розгляд у ВАС «справи судді Леонова» (кримінальне провадження № 42018000000000814 від 04 квітня 2018 року) почалося 20 листопада 2019 року.

На першому засіданні обвинувачений екссуддя:

1) просив суд про закриття даного кримінального провадження «у зв`язку із невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпання можливості їх отримати». Суд відмовив, бо:

«обставини, на які посилається сторона захисту у своєму клопотанні, не є підставою для прийняття судом рішення про закриття кримінального провадження на стадії підготовчого судового засідання»;

2) заявив відвід прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), вказавши, що з боку прокурорів мала місце навмисна провокація злочину, до вчинення якої вони залучили колишнього друга обвинуваченого – заявника ОСОБА_6, шляхом попереднього (до внесення відомостей до ЄРДР) оформлення його на посаду помічника голови ФГ «Дар» з юридичних питань.

Нагадаємо, суддя вимагав хабар в сумі $30.000 ($15.000 отримав) саме за визнання власників Фермерського господарства «Дар» потерпілими, а не свідками, як Леонов постановив раніше.

Суд відмовив у відводі прокурорів, бо на стадії підготовчого судового засідання не досліджуються та не оцінюються матеріали кримінального провадження.

На наступному засіданні 05 лютого 2020р. Андрій Леонов знов вніс клопотання про закриття даного кримінального провадження. Суд знов відмовив «на цій стадії».

На наступному засіданні 06 березня 2020 року Леонов просив задовольнити 37 (тридцять сім) скарг на дії і рішення співробітників НАБУ, САП та Управління СБУ у Дніпропетровській області. Але знов отримав відмову «на стадії підготовчого судового засідання».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

источник