Справа поліцейського-«перевертня», що домовився з наркозбутчиком, пішла в суд

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно начальника одного з відділів управління протидії наркозлочинності ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області.

Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, поліцейського затримали 24 травня 2019 р. після одержання першої частини коштів у сумі 10.000 доларів США.

               «Слідством встановлено, що начальник відділу спочатку вимагав 20 тисяч доларів США від громадянина за влив на слідчого, який розслідував кримінальне провадження за фактом незаконного збуту наркотичних речовин. Через деякий час, сума хабара зменшилася до 10 тисяч доларів США. За гроші правоохоронець обіцяв допомогти уникнути кримінальної відповідальності та повернути вилучене під час обшуку майно», – йшлося у травневому повідомленні ДБР.

                Наразі, ДБР змінило поліцейському-«перевертню» статтю обвинувачення (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганнямтакої вигоди – ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що загрожувало від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна), прибравши «вимагав».

                 За новою – ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди» «правоохоронцю», у разі доведення вини, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років без конфіскації майна.