У Новомосковську міський голова відзвітував про 100 днів управління життєдіяльністю міста.

Новомосковський міський Голова Літвіщенко Віктор Іванович звітує про 100 днів управління життєдіяльністю міста

Шановні новомосковці!

                   Після довгих дев’яти років боротьби за конституційні засади місцевого самоврядування, відстоювання гідності і честі, поневірянь, гоніння і репресій з боку тодішніх недолугих керівників області, «партії регіонів» і правоохоронців на Воздвиження у вересні минулого року я повернувся до управління процесами життя і розвитку нашого міста. Моє незаконне відсторонення у вересні 2010 року від виконання обов’язків керівника територіальної громади підтверджено було не тільки рішеннями правоохоронних органів (у т. ч. і судових), але і наявними результатами роботи наступних керівників міської влади і часом.

                  Позбавлений роботи з 2011 року був лише за те, що негідникам і мерзотникам з обласного керівництва відмовив на їх пропозиції бути разом з ними у їхньому «партєйному» кублі. Так сталося, що з сотень мерів міст України я був єдиний, хто відкрито і гласно заявив про це. Просто моє виховання, воля і принципи не дозволили стати рабом.

                  До цих подій я чотири рази поспіль обирався новомосковцями керівником місцевої влади. Дев’яності роки і всі 10 років потім ми з однодумцями працювали на користь міста, і результати такої роботи можна побачити ще й зараз. Ось тільки деякі з них: у місті з’явилася комунальна лазня (хоча довгих три роки її не було), була побудована об’їзна дорога у 23 км і тисячі транзитних автомобілів щоденно більше не проїздили по центральних вулицях (й по шляхопроводу на вул. Гетьманській (тоді ще Радянській) і по мосту через р. Самару, що їх розвантажило і збільшило термін експлуатації), будувалося житло і щорічно вводилося 8-16 тис. м2 для містян. Були побудовані нові автоматичні телефонні станції, у т. ч. АТС на 10 000 номерів по вулиці З. Білої, станція швидкої медичної допомоги (замість «гнидників» і клунь), бібліотека, реконструйовані і побудовані нові об’єкти торгівлі, побуту і послуг. У місті з’явилися підприємства, були створені сотні робочих місць.

Влада підтримувала бізнес і підприємництво — за 15 років кількість підприємців зросла у 22 рази (до 6-ти з половиною тисяч!).

                 Були закладені підвалини для будівництва нового мікрорайону «Самарь» на 13 тисяч мешканців. Розроблений проект передбачав будівництво не менше
800 тис. м2 житла і всього комплексу послуг, у т. ч. культури, спорту, освіти, охорони здоров’я, правопорядку, торгівлі (з ринком). Іншими словами, за 10 років у Новомосковську з’явився б європейський зразок містобудування.

Тринадцять років поспіль наполегливо проводив роботу по газифікації, водозабезпеченню, телефонізації Перевалу, Глодів, Животилівки, Кулебівки та інших мікрорайонів. Це дало змогу отримати газ, воду і телефони близько 12-ти тисячам родин.

Будувалися і утримувалися нові об’єкти охорони здоров’я, у т. ч. з’явилися амбулаторія на Кулебівці, туберкульозне відділення на вул. Сучкова, були проведені капітальні ремонти інших відділень міської лікарні.

                    До 2011 року місто мало 14 відділень стаціонару міської лікарні (сьогодні у два рази менше завдяки «реформі» і позиції місцевої влади за 9 років).

Більше того — ми намагалися будувати місто (і у місті), не віддавати комунальну власність за його межі.

                    А за 9 років «керування регіоналами» вони віддали з власності громади не тільки дитячий садок «Чебурашка», а навіть нову станцію швидкої допомоги і стоматологічну поліклініку. До речі, за 20 років незалежності України тільки у Новомосковську була побудована така сучасна медична установа.

Перелік зробленого і здобутків настільки великий, що шпальт газет замало.

                   Все це має відношення до частини заголовку звіту «Маємо те…». Хоча вже багато втрачено. Хто не дуже вірить, відвідайте вул. Українську, 3, де ще три роки тому була школа, а до цього працював дитсадок «Ювілейний». Тепер там доведена до занепаду двоповерхова дитяча установа без вікон, дверей, батарей, труб і всього іншого. Тепер це смітник у центрі міста і притон наркоманів.

І нікому 3 роки це не було цікаво. А чому? Відповідь за вами…

                 Ще вам один приклад: по вул. В. Ковалівка 1/3, де була можливість побудувати багатоповерхівку на 100 квартир. Але хтось «вліз» два роки тому зі своєю автостоянкою і сараєм без будь-якої архітектурної привабливості.

Таких прикладів безгосподарності за роки «окупації» міста десятки.

27 вересня 2019 року депутати «дозріли» і згодилися надати нарешті мені виконувати конституційні обов’язки міського Голови.

Так, я по законодавству не несу відповідальності за той безлад, що був у нашому місті майже десятиліття.

                 Але мені, як і більшості, боляче бачити те «…що маємо» (друга частина заголовку). Тому маю намір хоча б зупинити подальше падіння у прірву соціально-економічного становища Новомосковська, покращити бюджетні можливості, сприяти будівництву і розвитку міста, надати допомогу тим новомосковцям, хто її особливо потребує.

З цим я йшов на вибори у 2015 році, і про це йшла мова у моїй Передвиборчій програмі. Нажаль, для її реалізації залишилось замало часу.

Те, що потрібно було зробити за 5 років, я вимушений робити за значно коротший термін.

                 Що ж вдалося зробити за 100 (сто!) днів діяльності очолюваної легітимним керівником міської влади? Вона почала нарешті працювати відкрито, гласно, наполегливо і оперативно за участю мешканців і громадськості. Якщо у попередні чотири роки сесії і засідання виконкому проводились за «закритими дверима» і за парканом приватного хлібозаводу без вільного доступу виборців, містян, керівників підприємств, організацій, підприємців, громадськості, журналістів, то з жовтня
2019 року влада стала доступною і прозорою, бо в будівлю № 14 по
вул. Гетьманській кожен новомосковець може вільно прийти і у нього з’явилася можливість звернутися, висловитися і бути почутим.

                   Якщо до XX сесії VII скликання (відбулася 27 вересня 2019 року) попередня була 10 червня, що є порушенням законодавства, то з жовтня сесії стали проводитися щомісяця, за цей період відбулося 7 засідань виконкому та три засідання сесії міської ради. Для зрівняння засідань виконкому відбулося по 3 у I та III кварталах і 4 у II кварталі. За 9 місяців було проведено 3 сесії та стільки ж за один IV квартал. Це дало змогу швидше вирішувати міські проблеми, а також звернення і побажання мешканців.

                    Загалом у IV кварталі на сесіях і засіданнях виконкому було розглянуто
389 питань міського господарства і побажань містян.
А у I кварталі тільки 281, у II кварталі – 305, у III кварталі – 238 питань.

Тобто збільшилась динамічність і продуктивність діяльності влади на користь міста і його мешканців, вони почали нарешті швидше отримувати реагування міської влади та рішення своїх проблем.

                     За три останніх місяці року у виконком до керівництва міста звернулося
799 громадян, у т. ч. до міського Голови 435, його чотирьох заступників 356, секретаря міської ради 8. На особистому прийомі побувало 378 громадян, у т. ч. у очільника територіальної громади 233, його заступників 131, секретаря ради 14.

Причому виконання доручень по зверненням до міського Голови у визначені терміни — 76%, з особистого прийому — 74%.

Якщо порівняти ефективність управлінської діяльності у IV кварталі з кожним з попередніх трьох кварталів, то вона збільшилась у рази.

Про ефективність роботи міської влади судити не мені, а Вам, шановні новомосковці.

Моя задача надати Вам факти, цифри, аргументи і приклади. А оцінювати їх вважаю не своєю справою.

                   Зрозуміло, що одним з головних своїх завдань я вважав наповнення доходами міського бюджету. У IV кварталі план доходів був перевиконаний на 5,7 млн. грн. і місто отримало майже 75,5 млн. грн. Це дало змогу забезпечити функціонування всіх установ освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, культури, спорту, соціальний захист містян, виплату заробітної плати, своєчасно забезпечити початок і утримання опалювального сезону у місті та інші потреби.

Ці цифри свідчать про якість роботи колективу і рівень керівництва процесами управління і наповнення міської казни.

За цифрами стоять конкретні справи і потреби новомосковців. Далі приведу аргументи і факти.

Міська влада надала у жовтні-грудні матеріальну допомогу 149 особам, що опинилися у складних життєвих обставинах на загальну суму 544 тис. грн. Допомогу отримали пенсіонери, ветерани війни, інваліди, діти, переселенці, малозабезпечені сім’ї.

Протягом тривалого часу мешканка міста (одинока мати, доглядає за братом-інвалідом) не отримувала дозвільних документів на підключення будинку до послуги централізованого водопостачання. Отримавши звернення, міський Голова негайно відреагував на ситуацію і за тиждень питання було вирішено.

У місті діє програма мера щодо допомоги в осінньо-зимовий період мешканцям міста, які втратили житло та не мають змоги повноцінно харчуватися, зігрітися та вижити. Вже підготовлені до роботи пункти обігріву, у яких бездомні люди зможуть відпочити, зігрітися, випити гарячого чаю, а також повноцінно поїсти.

04 грудня 2019 року відбулося позачергове засідання виконкому, на яке міський Голова виніс важливе питання щодо виділення коштів на придбання квартири дитині – сироті. За результатами засідання було вирішено виділити
356 тис. грн. на придбання житла.

Нещодавно мешканці мікрорайону Перевал звернулись до міського Голови з проханням облаштувати зупинку біля центрального ринку і вже 06 грудня по
вул. М. Головка була встановлена нова зупинка громадського транспорту по автобусному маршруту №10.

                      Також багато років жителі міста потребували автобусної зупинки в найбільшому місці скупчення студентів та дорослих, які користуються громадським транспортом щоденно, в районі будинку №35 вул. Гетьманської. За стислий термін автобусна зупинка громадського транспорту для приміських та міжміських маршрутів загального користування була облаштована із встановленням зупиночного павільйону. Отже тепер, молодь, студенти, мешканці міста можуть комфортніше очікувати той чи інший вид транспорту, а особливо при несприятливих погодних умовах.

 

У грудні була відремонтована ще одна зупинка громадського транспорту біля пошти по вул. Сучкова завдяки домовленості з керівництвом обласного об’єднання автостанцій.

Вирішено питання автобусного сполучення з садовим товариством «Дружба» (продовжено автобусний маршрут №18) та пільгового перевезення ветеранів праці, про що вони просили роками.

                  За останні три місяці 2019 року цілеспрямована і наполеглива робота влади з населенням, вміння домовлятися в інтересах громади, піклування за стан міста дозволили отримати кращі результати по наведенню порядку, екологічному оздоровленню території, покращенню у житлово-комунальному господарстві.

                     

На изображении может находиться: люди сидят и стол

 

 

 

На изображении может находиться: на улице

 

 

На изображении может находиться: небо и на улице

 

                     Прикладами цього є активні співпраця влади і громадськості з проблем міського господарства, участі у благоустрої, озелененні та інше. В рамках екологічної акції мера «Зелене майбутнє Новомосковська» за три місяці було висаджено близько семи тисяч дерев. Керівником міста ініційовано заснування щорічної «Премії за успіхи в екологічному оздоровлені Новомосковська» (їх буде 13, у т. ч. 12 – за кошти місцевого бюджету і одна – за його особисті кошти). Це дозволить сприяти покращенню справ з наведення екологічного порядку, благоустрою, озеленення і залученню містян до піклування за територію рідного міста.

                     В місті продовжує вирішуватись проблема санітарної очистки, шляхом взаємодії влади, мешканців міста та комунальних служб. За 3 місяці міський Голова стимулював збільшення об’єму очищення міста від твердих побутових відходів і стихійних звалищ. Завдяки цьому за IV квартал міськими комунальними підприємствами було вивезено більше 18-ти тисяч м3 твердих побутових відходів і ліквідовано більше 160 стихійних сміттєзвалищ (в т. ч. по вул. Паланочна, З. Білої, Калнишевського, Робоча, Подолянська, Гетьманська 13, 15, Привокзальна, Зелінського, 10, В. Ковалівка, 4, пл. Перемоги), що набагато більше, ніж у попередні три квартали. Новомосковськ став виглядати чистішим і охайнішим. Почато реформування всього житлово-комунального господарства міста.

                     Продовжується робота по збільшенню відсотку оплати за вивіз побутових відходів з сектору приватної забудови житла, але ситуація досі залишається незадовільною, тому комунальні підприємства запрошують мешканців приватного сектору для заключення договорів на вивіз твердих побутових відходів у 2020 році.

                     Міським Головою проводилася активна робота для отримання міською лікарнею нового устаткування для лікування і діагностики. Так, для Новомосковської центральної міської лікарні придбано обладнання на суму
1966,4 тис. грн. (комплект ендоскопічного обладнання з відеогастроскопом та відеоколоноскопом, цистоскоп, функціональні ліжка, систему ультразвукової діагностики, пульсоксиметр, кисневий концентратор, тощо). Тепер кожен мешканець міста може безкоштовно пройти обстеження на новому обладнані і отримати більш якісні результати щодо стану здоровя.

                     В амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 (пров. Волгоградський, 27 А), що знаходиться на мікрорайоні «Кулебівка», виконаний капітальний ремонт центрального входу амбулаторії з встановленням підйомника для забезпечення доступу малорухомих верств населення (на суму 424, 1 тис. грн.). Це забезпечить зручний доступ до отримання медичної допомоги особам з обмеженими можливостями та людям похилого віку.

                      Крім того, придбано автоматичний гематологічний аналізатор MicroCC – 20Plus на суму 170,0 тис. грн, який призначений для проведення дослідження клітин крові. Придбано ультразвукову систему ClearVue 350 на суму 639,8 тис. грн. та розпочав роботу кабінет ультразвукового дослідження (УЗД) з широким спектром послуг, включаючи ехокардіографію (УЗД серця) та УЗД тазостегнового суглобу у дітей. Такі дослідження до цього часу в закладах охорони здоров’я міста Новомосковськ не проводились. Ультразвукові дослідження здійснюються всім мешканцям міста безкоштовно за направленням сімейного лікаря. Вже обстежено 338 пацієнтів.

                     Майже 500 хворих на діабет як в жовтні та листопаді продовжують отримувати безкоштовно інсулін (виділені кошти з місцевого бюджету). За
IV квартал 2019 року жителям міста було відшкодовано вартість препарату інсуліну на суму 1 052 573,46 грн. (за рахунок коштів місцевого бюджету) та виписано
2619 рецептів.

Владою вирішувались найболючіші питання, з якими мешканці міста звертаються майже щодня. Більшість з них стосується комунальної сфери. Комунальними підприємствами міста за 3 місяці виконані роботи по:

 • проведенню та відновленню вуличного освітлення по вул. Кулебівській, Стадіонній, Короленка, О. Костріченка, Малинова, на перехресті вулиць Гетьманська та Боженка, Пархоменка, 34, Робоча і т. д.;
 • монтажу лінії освітлення (в т. ч. по вул. Севастопольська, Технікумівська, Калнишевського, Шевченка, Барачна і т. д.);
 • відновленню теплозабезпечення у будинках по вулицям: В. Ковалівка,12, З. Білої, 5, Гетьманська, 32, Гетьманська, 2, Кущівська, 2;
 • відновленню роботи ліфтів та освітлення у під’їздах (в т. ч. по вул. Горького, 4, Гетьманська 42, 53, Сучкова, 54, Гетьманська, 47, Гетьманська, 37, Калнишевського, 11, М. Головка, 22 та ін.);
 • заміні каналізаційної мережі в житловому будинку 23 по вул. Мітягіна, благоустрою узбіччя відремонтованої дороги по вул. Подолянській, та газопостачання будинку по пров. Ломоносова, заміні стояка каналізації і стояка холодного водопостачання у квартирі по вул. Гетьманська, 15 і т.д.;
 • омолодженню та обрізці дерев (в т. ч. по вул. Паланочна 1,3, І. Франка, 10, Північна, Сучкова 21, 29, 54, В. Ковалівка, 16, Калнишевського, 5, Гетьманська, 51 та ін.);
 • облаштуванню 12 контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів (по вулицях Паланочна, 19, 23, 25, Калнишевського, 22;
  Горького, 8, 10, Шевченка, 35, пл. Героїв, 4 і т. д.);
 • відновленню електропостачання в будинках по вулицях Сучкова, 23, Гетьманській, 236, 242;
 • встановленню роздягальні на Молодіжному острові;
 • розмітці пішохідних переходів по вул. Гетьманській від районної лікарні до зупинки автотранспорту, освітленню переходів на проїжджій частині вул. Гетьманської (навпроти автобусної зупинки) та освітленню самої зупинки;
 • відновленню внутрішньодворового освітлення (в т. ч. по вул. Шевченка, 10, Кущівська, 6, Гетьманська, 44, Сучкова, 29);
 • видаленню аварійних дерев по вул. Гетьманській, 51, Сучкова, 54;
 • вирівнюванню дорожнього покриття по вул. Гетьманська, 26;
 • встановленню та заміні дорожніх знаків (вул. Кущівська, Сучкова, Гетьманська, перехрестя вул. Шевченка та площі Перемоги і т. д.);
 • вивозу гілля та сміття з вул. Гетьманська, 9, 13, 15, 41, В. Ковалівка, 28, Робоча;
 • виготовленню решіток та установці їх на колодці ливневої каналізації по вул. В. Ковалівка, чищенню ливневого колодязю по вул. Гетьманській, ремонту ливневої каналізації в районі будинків № 15 та № 41 по вул. Гетьманській;
 • очищенню більше 30 зливових приймачів (в т. ч. по вул. Сучкова, Калнишевського, Гетьманській, Паланочній, Українській і т. д.), ремонту та встановленню більше 20 нових зливових приймачів (в т. ч. по вул. Кущівській, М. Головка, Гетьманській і т. д.);
 • укріпленню матеріально-технічної бази ЖКГ громади спецтехнікою та обладнанням;
 • прибиранню сміття, очищенню опор від оголошень на вул. М. Головка, Шевченка, Гетьманська, Соборна площа у сквері біля Собору та інших місцях;
 • санітарному очищенню території біля будинків по вул. Гетьманській, 15, 15а, 17, біля школи № 8, дитсадка «Ромашка» та по іншим адресам.

                  Завжди приділяв особливу увагу шкільним, дошкільним закладам, освіті в цілому. Турбота керівника міста у моєму розумінні — це укріплення матеріально-технічної бази установ, створення умов для ефективного навчального процесу, безпеки здоров’я дітей і персоналу, підготовка закладів до навчального року, їх фінансування та своєчасна виплата заробітної плати працівникам і т. д.

Одним з пріоритетних напрямів для мене є турбота про обдаровану і талановиту молодь, її творчий, інтелектуальний і духовний розвиток.

                   Ще у 1995 році мною була ініційована стипендія мера міста обдарованій молоді. За 25 років «заробітну» плату за досягнення у навчанні отримали тисячі школярів. У січні 2020 року її отримають майже 150 учнів наших шкіл.

У 2015 році у своїй Передвиборчій програмі міський Голова зазначив одним з пунктів турботу про систему освіти. І вже тоді озвучив відкриття у 2018 році дитячого садочка «Чебурашка».

Але через те, що до управління містом мер повернувся лише у кінці вересня 2019 року, то часу було обмаль. Завдяки концентрації зусиль, організаційній та управлінській діяльності в листопаді повернено довгобуд з обласної власності до власності нашої громади. У дитсадок було подано теплоносій, кожного вівторка проводилися оперативні наради особисто керівником міста та здійснювалися роботи для вводу об’єкта в експлуатацію.

19 грудня 2019 року на День Святого Миколая міський Голова разом з малечею урочисто відкрив дитячий заклад, зробивши подарунок двомстам маленьким мешканцям міста!

  

                     Протягом останніх трьох місяців 2019 року були вжиті заходи для покращення харчування школярів (до 25 грн. збільшено вартість одноразового гарячого харчування учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти на 2020 календарний рік), і цей напрямок соціального життя знаходиться під постійним контролем керівника міста.

З метою вивчення стану організації харчування у закладах освіти, міським Головою було ініційовано проведення опитування серед старшокласників та батьків щодо харчування у освітніх закладах міста.

                        На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в рамках проекту «Нова українська школа» придбано сучасні шкільні меблі на 603 тис. грн. та витрачено 272 тис. грн. на дидактичні матеріали, музичну та комп’ютерну техніку. Також забезпечено придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат на суму 40 тис. грн. За рахунок коштів місцевого бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, придбано персональні комп’ютери для шкіл міста на суму півтора млн. грн.

                        Ще в жовтні, коли міський Голова тільки – но приступив до виконання своїх обов’язків, до нього звернулися новомосковці, які були стурбовані долею Палацу культури «Металург». Даний об’єкт знаходився у власності Фонду держмайна України. Йшлося про його продаж приватній особі. Керівник міста відразу почав роботу по вирішенню цього питання. Воно було винесено на чергову сесію міської ради, де прийнято рішення щодо передачі Палацу з державної власності до комунальної власності нашої територіальної громади. Але попереду ще непроста боротьба з державним органом.

                        Міський Голова всіляко підтримує спортивну молодь міста. Так
26 грудня 2019 року відбулася урочиста церемонія нагородження кращих спортсменів та тренерів за високі спортивні досягнення за підсумками 2019 року. Очільником міста нагороджено почесними грамотами та грошовою премією 31 спортсмена та 11 тренерів. Але найголовнішим став подарунок від місцевої влади двох сертифікатів, які засвідчили придбання човна (байдарки) та спеціалізованого причепа для перевезення спортивних човнів на загальну суму 282 тис. грн. Отже, тепер спортсмени мають все необхідне для високих здобутків, нових перемог і участі представника міста в Олімпіаді у Токіо в 2020 році.

Неможливо у форматі публікації у ЗМІ надати повний звіт про 100 робочих днів. Дещо було надано за жовтень і листопад у газеті «Новомосковська правда».

Безперечно, мені і колективу однодумців не все вдалося. Але ми були налаштовані на досягнення результатів, які б були не тільки зрозумілі, а й конкретні.

                     Для мене дуже важливо досягти зростання активності громади. Сподіваюсь, що з кожним днем буде все більше людей, яким небайдужа доля міста, які готові брати безпосередню участь у покращенні стану справ.

                     Я хочу подякувати за пророблену роботу апарату міської ради, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету, працівникам навчальних закладів, а особливо працівникам комунальних підприємств, котрі, незважаючи на важкі задачі, впоралися з покладеними на них обов’язками. А жителям нашого міста дякую за підтримку, терпіння та порозуміння.

Я, як і ви, люблю наше місто і хочу, щоб воно розвивалось динамічно, а людям, які живуть тут, було комфортно. Я сподіваюсь, що завдяки Вам, новомосковці, і вашій підтримці, нам вдасться цього досягти.

 

З надією і повагою Ваш міський Голова Віктор Літвіщенко.

 

 

Виктор Литвищенко